Kun kerta laki ja lain valvojat toimivat mielivaltaisesti, niin ymmärrettäköön siten, että yhteiskunta itse julistaa kunniattomuutensa, ja nakertaa itse omaa moraalisuutta ja oikeutustaankin.
Kohta toivottavasti menee asiat siihen olosuhteeseen että yhteiskunta ei ole roistotyranninkaan väärti, ja minun puolestani toivottavasti meneekin yhteiskunta moraaliseti ja/tai oikeudellisesti niin alas että saataisiin nähdä ja kokea tilanne, että olisi suorastaan hallitsijoiden viimeinen kunnian ja kasvojen rippeiden ja ylipäänsä itsensä pelastamisen mahdollisuus tappamalla itsensä.
Yhä enemmän syytä lopettaa valtio ja yhteiskunta.
Anonyymi
0
88
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753082
- 732954
- 681852
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191782- 271691
- 241667
- 211651
- 481317
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi321306Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91299