Montako päätöstä Timo Harakka teki työministerinä = 0
Montako päätöstä Timo Harakka on tehnyt liikenneministerinä = 0
Pitäisi tehdä mietintöjä ja koota komissio. Muna käteen Timo ! Älä ole samanlainen nössö kuin Late lammas Ihalainen, eipä saanut ministeriurallaan yhtään mitään aikaan. PÄÄTÖKSIÄKIN PITÄÄ joskus tehdä, ei vain nyhvätä niin kuin sinä.
Puhua kyllä osaat. Se ei riitä.
Montako päätöstä Timo Harakka on tehnyt liikenneministerinä = 0
Pitäisi tehdä mietintöjä ja koota komissio. Muna käteen Timo ! Älä ole samanlainen nössö kuin Late lammas Ihalainen, eipä saanut ministeriurallaan yhtään mitään aikaan. PÄÄTÖKSIÄKIN PITÄÄ joskus tehdä, ei vain nyhvätä niin kuin sinä.
Puhua kyllä osaat. Se ei riitä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Harakan avustaja ilmoitti päättäneensä lähettää EU:lle viime hetkellä hakemuksen junatuesta, puoluetovereidenkin jo ihmeteltyä, puhumattakaan oppositiosta.
Sehän on normimeininkiä demareissa kun ei tee mitään ei tee virheitäkään kääk tööt
Ihalainen jäi katseleen ja selitteleen tuli 100000 uutta työtöntä.
Hänelle oli kokoukset niistä vain tärkeimpiä kun SAK johtajana siihen tottunut kokouspalkkioiden takia.
Wappusataset myös katosi johonkin kuin tuhka tuuleen eikä kukaan yle ole työntämässä mikkiä kitalaen alle
Mitähän Soini teki edellisessä hallituksessa? Istuskeli Trumpin rukousaamiaisilla amerikassa.
Harakka pääsee vielä ennätysten kirjaan : itsenäisyytemme ajan huonoin ministeri.
Vahvasti enkä, kysyn muiltakin, mutta Harakka on surkea ja saamaton !
Suomen historian lyhytaikaisin ja surkein työministeri joka ei avustettunakaan saanut mitään aikaan.
Tais olla se persujen työministeri.
Paskan heitolla ei paljon pää viisastu.
Huhun mukaan Harakka oli yksin toimistossa istuessaan päättänyt lähteä syömään, mutta kun ei saanut kannatusta niin jäi nälkäiseksi.
Harakkaa piti potkia persuuksille pari viikoa sitten kyselytunnilla. Silloin harakalla ei olut mitään kiirettä mihinkään ja kaikki oli tehty, mitä oli ehditty ja viitsitty, mutta ei sitä mitä olisi pitänyt ja tarvinnut. Johan sen jälkeen alkoi rathankeita ilmaantua, jotka sinänsä ovat naurettavia. Jos edes kehä III ei pääse tunnissa julkisilla ytimee, niin minkä vuoksi sinne pitäisi päästä Tampereelta tai Turusta.
Eihän Kehältä mene kuin vartti keskustaan.
Naurettava veturi-ville tämä liikenneministeri Harakka, mutta ei pelkoa tulos on pelkkä nolla.