Kyllähän tuo Jussi Halla-Aho näyttää vähän vanhalta, katkeralta ja väsyneeltä. Varmaan johtuu siitä että kohtasi voittajansa. TV-väittelyissä Jussi ei enää loista etenkin jos Sanna Marin on vastassa, oppositiossa Jussi on johtanut puolueensa rakkikoiran rooliin ja muut ovat ratkaisseet Jussin sijasta maahanmuuttokysymykset.
Pitäisiköhän vaihtaa puheenjohtajaa?
Pitäisiköhän vaihtaa puheenjohtajaa?
Vastaukset 31
Vanhimmat
Jahas, että silakka päätti 10:04 taas lähettää vihaviestin tänne.
Onko olo noin paha tänäänkin ??
Kerrohan..
Päivystävä kopiopersu on näköjään kokopäiväduunissa.
Vai että oikein vihaviestin, heh heh.
Kyllä se varmaan on komuakka. Matikka on ainoa kala, joka osaa kirjoittaa, sillä kun on matikanope.
Tänne+on+näköjään+pesiytynyt+sosialisteja+mollaamaan+suosituinta+PS-puoluetta.+Keskusta+saa+tarpeekseen+pian+sossujen+sekoilusta+ja+tulee+uudet+vaalit.+82%+kokoomuksen+kentästä+kannattaa+yhteistyötä+PS:n+kanssa+ja+keskustan+kentästä+todennäköisesti+enemmistö.+Marin+puheineen+on+pelkkä+Rinteen+kosto+Suomelle+ja+kansalaisille.+Porvarihallitus+hoitaa+ekososialismin+tuhot+pois.+Katsokaa+muuten+tv7.fi+sivulta+arkiston+kautta+mepin+raportti+Brysselistä.+Siinä+TOSINAINEN+Laura+Huhtasaari+puhuu+faktaa.+Tulee+muuten+perjantaisin+21.45+joka+toinen+viikko.
Laura Huhtasaari kopioi toisten töitä ja väittää että ne olisivat hänen omiaan.
Tuollaisen henkilön varaanko lasket luottamuksesi?
Ei perussuomalaiset ole suosituin puolue. Keväällä kansalta kysyttiin asiaa ja kansa antoi äänen SDP:lle.
Miksiköhän Jussi ei ole kyennyt johtamaan joukkojaan hallitusvastuuseen?
Laura puhuu faktaa kertomalla että maailma on 7000v vanha. Gradu tehdään plagioimalla. Tosinainen juu.
Eikun 6000 vuotta vanha. Tosiasiassa ihmisen evoluutio lähti käyntiin tuolloin.
Maapallolla, joka Huhtasaaren mielestä on litteä kuin pannukakku?
Vasurien evoluutio käynnistyi 1917.
Ihmiset ovat paljon vanhempaa perua....
TV7, joopa joo.
https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/jumala-trump-ja-putin-kristillisen-konservatiivioikeiston-toiminta-suomessa-kulkee-samoilla-raiteilla-kuin-yhdysvaltain-evankelikaaleilla#eecd1b9d
Suojeleeko hihhulismi nykyään äärioikeistolaisuutta?
Tähänpä mielisin lisätä: tilulilulii, tilulilulii.
Esko Nurmijärveltä
Impotenttien oppositiovaarien kohtalohan on jo selvä! Ei jatkoon.
Tulevaisuus on vihervasemmistolaisten ja solidaaristen hallitusten ja yhteiskunnan. Sitä kansa toivoo ja äänestää!
"Katsokaa muuten tv7.fi sivulta arkiston kautta mepin raportti Brysselistä. Siinä TOSINAINEN Laura Huhtasaari puhuu faktaa"
Tämä kannattaa tosiaan katsoa niin huomaa miten perspropaganda oikeasti toimii ja mitä valheita persut välittävät. Se herättää ihmiset todellisuuten tulevista ongelmista jos populistit pääsevät päättämään isänmaamme asioista.
Halla-aho nieleskelee ja lukee paperista mv-lehdestä kopioitua rasistista sontaa. Marin esiintyy luontevasti ja asiat osaten. Arvatkaa kumpaa persu äänestää?
Kyllähän tuo aloittaja näyttää vähän vanhalta, katkeralta ja väsyneeltä.
Pelkkää itkuista persun hokemista.
Mutta silti oikeassa! Itkettääkö persulasta?
Kuulostat edelleen vanhalta, katkeralta ja väsyneeltä ;DDDD
Pelkkää itkuista persun hokemista.
Avauksessa on totuus!
niin, neuvostoliitossa valhe oli totuus ja sulla sama linja jatkuu ja jatkuu....
Avaus+on+kiteyteys+vihervasemmistolaisuuteen+liittyvästä+järjenjuoksusta+ja+arvomaailmasta.+Ensimmäisenä+tulee+pinnalliset+ja+ulkonäölliset+asiat+ja+siitä+siirrytään+henkilöön+menevään+kitinään.+Asiasisältö,+perusteltavuus,+rakentavuus+jne.+älyä+ja+moraalia+yms.+inhimillisiä+arvoja+vaativat+asiat+jäävät+tietenkin+huomioimatta.+Mikä+oli+aloituksen+ydin?+Käyttämällä+aivokapasiteettia+n.+0.5%+saatiin+syntymään+kitinä,+jonka+tarkoitus+oli+vain+mollata+Halla-ahoa.+Mitä+tästä+opimme?+Saman+minkä+opimme+jo+vuosia+sitten;+vihervasemmistolainen+ei+ole+terve,+eikä+tervehtyminen+näiden+vuosien+kuluessa+ole+näyttänyt+yhtään+positiivisia+merkkejä.
Silti Marin on ehdottomasti parempi pääministeri kuin Halla-aho koskaan olisi! Ja niinhän kansa äänestikin!
Sokea usko johtajaan oli jo neuvostoliitossa perinne, eikä Marin ole tätä perinnettä rikkomassa.
Ajavat hallituksessa vain omaa ideologiaan, keskustan toivon lähiaikoina tekevän omat johtopäätökset tässä touhusta, ei palvele keskustan ajamaa koko suomi asuttuna politiikkaa.
Paremmin keskusta pystyy asioitaan ajamaan hallituksesta, kuin räksyttämällä oppositiossa. Luulisi persujenkin jo sen oppineen!
Sanna Marin on kaikkien aikojen surkein pääministeri, sillä on lisäksi paha vihanhallinta ongelma, punaisena tuhisee silmä kiiluen, jos ei joku miellytä sitä.
Sanavalmius on ainakin parempi kuin MESTARILLA, joka vain nieleskelee ja mumisee omia mantrojaan.
Harvoin tyhjänpuhujaa kehutaan sanavalmiiksi, mutta vasurilta tuokin näyttää käyvän.
Mitäs se Afrikantähti Jutta nykyään puuhailee ??
Korjailee varmaan Teukan tekemisiä .. .ettei Suomen maine kärsisi!