Joku kiihkofemakko kirjoittelee aggressiivisesti ja sitten poistelee saamiaan kommentteja. En ymmärrä, miten joku keskustelija pystyy nopeasti poistamaan haluamansa komentin?
Minä olen monesti yrittänyt poistaa täysin asiattomia ja mauttomia avauksia ja kommentteja, mutta hyvin vaikeaa se on ollut.
Mutta tuo femakkokeskustelija poistaa hetkessä asialisia kommentteja. Syyhän on se, että foorumin moderointi on femakkojen käsissä.
Voi jopa olla niin, että tuo militantti femakkokesskustelija on itsekin moderaattori!
Palstaa sensuroi joku kiihkofemakko!
7
118
Vastaukset
- Anonyymi
Foorumilla on käytössä tekoälymoderointi joka poistaa automaattisesti viestejä erilaisten syiden vuoksi. Feminismi- palstan ainoa feministi, eli minä, ei ole poistanut yhtäkään kommenttia täältä. Katsos kun niitä eivät rivikeskustelijat pysty poistamaan. Rivikeskustelija voi ainoastaan pistää pyynnön poistosta menemään. Olen tällaisia pyyntöjä tehnyt parilla muulla palstalla yhteensä n. kolme kertaa eikä ylläpito ole poistanut ainuttakaan asiattomuutta sitä keinoa käyttäen.
Joten antifemakko voi olla rauhassa ja hakeutua hoitoon. Paranoialle on ihan käypää hoitoa saatavilla.- Anonyymi
Tulihan se sensorifemakko tunnustamaan!
Ja turha puhua mistään tekoälymoderoinnista, koska kommenteissani ei ollut mitään sensuroitavaa. Paljon pahempia kommentteja jää pysyvästi palstoille.
Kyllä vaan saa poistatettua hyvinkin nopeasti tekstejä, JOS ne poistot ovat linjassa foorumin moderoinnin linjan kanssa. Mikä on "sattumalta" ihan sama linja kuin valta- eli valhemediallamme.
Olen sen verran vanha ja vakituinen tämän foorumin keskustelija, että tiedän missä täällä mennään.
- Anonyymi
Feminatsismi ei kestä aatteensa arvostelua.
- Anonyymi
Tavallaan asiallisten kommenttien deletoiminen on myös "komplimentti". Silloin selvästikin osuu ja uppoaa. Argumentaatio on vahvaa, kun vastapuolella ei ole kykyä vastata kuin sensuroimalla. Nähty tällä palstalla ennenkin mm. kielikeskustelun osalta.
- Anonyymi
Niin. Tästä muuten sensuroitiin juuri minun, eli ison pahan femakon omakin pitkä kommentti.Sekin on varmaan feministien syytä.
Itketään yhdessä. Anonyymi kirjoitti:
Niin. Tästä muuten sensuroitiin juuri minun, eli ison pahan femakon omakin pitkä kommentti.Sekin on varmaan feministien syytä.
Itketään yhdessä.Ehkä silakat tulee ja itkee teidät kaikki kumoon :-)
- Anonyymi
Femen kirjoitti:
Ehkä silakat tulee ja itkee teidät kaikki kumoon :-)
Ei tarvi teititellä. Tässä kirjoittaa vain yksi henkilö.
En ole täällä edustamassa mitään ryhmää, enkä puolustamassa feministejä.
Puolustan feminismiä.
Ymmärrätkö eron?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o1915151Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1212257"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2071943Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki221880Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol581502Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine2671298Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito851149Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole791009Nato on käytännössä kuollut!
Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh293966Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos
Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.41952