kun menit kauppaan tai taloon kuin se edessä mennyt aasialainen? Onnea, sinulla on jo koronavirus....menit silti kotiin sisään ja halit lastasi? Onnea, tapoit lapsesi hyvällä onnella...
Otitko samasta ovenkahvasta kiinni
Anonyymi
27<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Leviääkö korona viirus jos käy ostamassa maksullista seksiä kiinalaisesta hieromosta kalliosta? Siis leviääkö viirus sukupuoliyhdynnän välityksellä
Et saa tartuntaa jos pidät yhdynnän aikana silmät kiinni
""Et saa tartuntaa jos pidät yhdynnän aikana silmät kiinni""
Ja ilmeisesti suu pidetään auki erittäin auki.
se olla hyva,mina tykata.
Kahvoja ja kaiteita pitää kosketella sormenpäillä, joista varmimmin niitä levittää nenää ja silmiä.
Erityisellä huolella ja hartaudella hiplaa marketeissa korien ja kärryjen kahvoja
Yks corona ei kesää tee...
Totta yksi corona ei kesää tee koska vähintään miljoona coronan uhria ei uutta kesää tule enää näkemään
Aika pitkään meni, ennenkuin persut saivat tekosyyn ulottaa rasisminsa myös aasialaisiin.
Nyt se tekosyy on löytynyt...
Ei ole olemassa rasismia kiinaiset on samaa rotua kun sinä.
Mutta 12 jo tekeekin tai no ainakin kivan hiprakan.
Kiinalaiset ITSE tekivät kansalleen karhunpalveluksen. Karannut virus teki hysterian ja kuolemantapaukset lisääntyvät nyt joka päivä.
Pian kukaan ei käytä enää kiinalaisia palveluita tai tuotteita tai jos käyttää niin suurella ennakkoluulolla siihen menee tämänkin aiheen kehitys.
https://www.verkkouutiset.fi/koronan-saaneet-yskivat-verta-muuntuuko-virus/
Vittu jos joku nimittelee minua vielä keltaiseksi mulkosilmäksi sillä olen Kaale niin kohta rupee helisemään kunnianloukkaus syytteitä
Ja siitä hyvästä pitää alkaa sortamaan esimerkiksi kymmeniä vuosia Suomessa asuneita vietnamilaisia ja pitkään oleskelleita kiinalaisia opiskelijoita? Pelkän ulkonäön vuoksi?
Istuhan alas vähän pohtimaan, millaisen houreisen fanaattisen ääliön mielikuvan itsestäsi levität ympäristöösi: pahempi kuin virus.
Olen saattanut ottaakin ja tehnyt monta muutakin ihan arkista asiaa missä on paljon suurempi riski.
Mitä sitten?
Minpä olen laittanut foliota naaman eteen ja sormepähin ei levii pakteerit.
Käytitkö kumia kun kävit Gambiassa?
Kävin eilen kiinalaisessa ravintolassa. Tyhjää oli täynnä mikä hyvä niin.
Aivastin ivallisesti lähtiessäni ovesta.
Muistankos ihan väärin että esimerkiksi sairaaloille on jokin virusia tappava pinnoite? Esimerkiksi kuparia tai muuta metallia?
Ennen pyyhittiin pinnat vanhuksien kusiräteillä niin ei tarttuneet pöpöt kun oli niin vahvaa lääkepitoista virtsaa.
Lielahdessa oli kaupassa aasialainen pyhänä?
Musunaiset eivät voi saada koronaa, kun niillä on kokomustaviitta päällä, kun vain pitää silmät kiinni.
Käytän kaupassa ja muilla julkisilla paikoilla hitsarin rukkasia suojana.
Itse pakenisin kaupasta jo juosten jos huomaisin että kiin....on kaupassa...
Sehän on sitten todella hyvä, että meidän kaupassa on pari itämaalaisen näköistä neitiä/rouvaa myyjinäkin.
Et ole tervetullut! :D
Jollei sauna, viina ja terva auta on tauti kuolemaksi?
Muistakaa vaatia automaattisesti avautuvia ovia.
Tavarataloissa myös sivuoviksi,