Tuoreen Suomen Kuvalehden kyselyn mukaan useampi kuin neljä viidestä katsoo Vanhasen selviytyneen PAREMMIN KUIN HYVIN tehtävässään pääministerinä.
Kyselyssä huomiota herättää se että demarit suhtautuvat Vanhaseen jopa kriittisemmin kuin oppositio. Miten tämä on mahdollista? Väitetäänhän Vanhasen oleva demarien nöyrä käskyläinen.
Kyselyssä huomiota herättää se että demarit suhtautuvat Vanhaseen jopa kriittisemmin kuin oppositio. Miten tämä on mahdollista? Väitetäänhän Vanhasen oleva demarien nöyrä käskyläinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
minkä hän on tehnyt oikein ja siihen ollaan tyytyväisiä. Nimittäin tuo demareiden ohjeiden noudattaminen. Jatkakoon toistaiseksi, kunhan ei ala sooloilla.
Siis kansa tykkää pääministeristä joka tottelee nöyrästi demareita?
;-)
Heinäluoma tuomitsee oikeistoyhteistyön >>> kansa tuomitsee oikeistoyhteistyön?
Älä vedä enempää maitoa äläkä johtopäätöksiä.
tarvittaessa niin tehdään. Onhan jonkun otettava ohjat käsiin, kun kepusta ei siihen ole Matin johdolla, eikä Annelinkaan, tuon maailmanennätys-naisen johdolla. Annelilla on pääministeriyden, puolueen ja naismahdollisuudeen pilaamisen maailmanennätys ajan lyhyydessä. Ja Matti ei uskalla tehdä yhtään mitään ilman demareiden lupaa tai käskyä.
Vanhanen on pelkkä Paavon juoksupoika!!!
"Ja Matti ei uskalla tehdä yhtään mitään ilman demareiden lupaa tai käskyä."
********
Onkohan se noin?
Minusta kun näyttää, että Maito-Matti ei halua tehdä ylipäätään mitään.
Käski sitten demarit tai ei.
Mutta, jos on pakko jotain tehdä, niin Maito-Matti tekee niinkuin demarit käskevät.
Maito-Matin nysvääminen on ollut vähän sen näköistä, että mies ei näytä oikein tuntevan oloaan kotoisaksi pääministerin paikalla ollessaan.
Mutta eipä hänen enää kauaa tarvitse kärsiä tuosta piinasta.
En muuten usko, että Vanhanen asettuu edes ehdolle presidentinvaaleissa.
Parasta vain tottua Mattiin - niin on helpompi. Matista tulee porvaripresidentti.
pelkkä MattiLehtonen.
asettavat mielipiteesi outoon valoon.
Mikä porvari sellainen on, jota SDP käskee?
Miten Mehu-Mai...Matista voi presidentti tulla, jos se ei asetu ehdollekaan?
Ei Vanhanen halua presidentiksi.
Ei se halunnut edes pääministeriksi.
Se haluaa Nurmijärvelle kaikessa rauhassa kukkia kastelemaan.
Matti vaan teeskentelee nöyrää. Tyhmät demarit ovat tulla hulluksi kun kipeitä iskuja satelee alvariinsa mutta lyöjästä ei ole tietoa - lähellä on vain kiltisti hymyilevä Matti.
Matti vaan teeskentelee tyhmää. Demariministerit ovat hämmentyneitä, kun epämääräisiä lausuntoja satelee alvariinsa pääministeriltä mutta varsinaisista mielipiteistä ei ole tietoa - lähellä on vain teeskennellyn typerästi hymyilevä Matti.
Kyllä pitäisi osata tunnustaa rehellisesti, että evoluutio asiallisen ja sivistyneen johtamistyylin suuntaan on edennyt pisimmälle nimenomaan keskustapuolueessa.
voit lukea ala-asteikäisen kielenkäyttöön jumiutuneen teejarmon kielellistä kepusivistystä.
Ja tästä kuvasta voitkin katsoa, kuinka kepusivistys loistaa Nousiaisen kasvoilta vuonna 1998.
http://www.ylioppilaslehti.fi/1998/980508/980508shell.jpg
tyyliin Jarmo Nousiainen.
Entinen Keskustan ehdokas.
Tällaisen alatyyli ilmaisun mestareita voi löytyä vain kepuehdokkaista.
Jarmopoika on perimässä toisen entisen kepuehdokkaan manttelia kielenkäytössään.
Vaikkakaan ei tee yhtä paljon kirjoitusvirheitä.
Vielä on pojalla oppimista, ennen kuin hän pääsee lähellekään kerimäen tasoa, mutta suunta (ja halu?) on tälläkin kepun ex-ehdokkaalla selvä.
Pois saitilta.
Tässä linkki kepusivistykseen tyyliin Nousiainen, lyhyt oppimäärä;
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000105&posting=22000000007481628&view_mode=threaded
palstan eri nimimerkkien toimesta. SDP:ssä haistatellaan pääministeritasollakin - Lipposen Tuomiojalle sähähtämä "Don't fuck with me" surullisen kuuluisana esimerkkinä.
Ei voisi edes kuvitella Matti Vanhasen syyllistävän moiseen rimanalitukseen. Hän onkin keskustalainen - raaka haistattelu päin naamaa ei kuulu keskustalaiseen johtamiskulttuuriin. Päämääriin voi päästä myös sivistynein keinoin.
>>Kyselyssä huomiota herättää se että demarit suhtautuvat Vanhaseen jopa kriittisemmin kuin oppositio. Väitetäänhän Vanhasen oleva demarien nöyrä käskyläinen