LAISKAT TYÖTTÖMÄT HETI TÖIHIN!

KANSA ON TÄYSIN KYLLÄSTYNYT LAISKOTTELUUNNE! HETI TÖIHIN!
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Heti kun TES-palkattuja töitä saa.

Äänestä

Toisaalta työttömät on vähintään yhtä kyllästyneitä työkokeiluihin ilman kunnollista palkkaa

Äänestä

Onko pilleri jääny aamulla alottajalta ottamatta?

Äänestä
  • Aloittaja tainnu ottaa vähän liikaakin pillereitä ja huuhtonu kossulla ne alas.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aloittaja tainnu ottaa vähän liikaakin pillereitä ja huuhtonu kossulla ne alas.

    Siltä tuo vaikuttaa kun luulee että töihin noin vain mennään.

    Äänestä

  • HS:n uusin gallup ottaa porvarin päälle.

    HS-gallup: Sdp:n ja keskustan kannatus kääntyi nousuun Julkaistu: 19.2.
    https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006411833.html
    Sdp:n kannatus on noussut hallituskriisin aikaan syntyneestä kuopasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siltä tuo vaikuttaa kun luulee että töihin noin vain mennään.

    Joo,se on sitäpaitsi asiaton oleskelu työpaikoilla kiellettyä, joten ei sitä niin vain työpaikoille mennä, saattaa tulla virkavalta hakemaan pois jos menee jollekkin työpaikalle ilman lupaa.

    Äänestä

En halua mennä mustaan yöhön,puuvilla pellon tylsään työhön. Me halutaan olla n...

Äänestä

Tyhmä provoavaus ellei ole osoittaa jokaiselle kunnollisen palkan maksajaa. Muuten voi olla vähän vaikea tunkea 10 työtöntä 1 avoimeen työpaikkaan.

Äänestä

palkkatuet ym. sossupummituet lopetettava heti, jolla menestyvät yritykset ja niiden suuria osinkoja saavat omistajat siirtävät palkkakulunsa veronmaksajille ja yhteiskunnalle. Voitot heille, kulut meille, sitä on kokoomusporvarikommunismi.

Äänestä

Työnteon pitäisi olla pyyteetön ilo.
Palkanmaksut työntekijöille pois ja heti, nekin rahat poliitikoille.

Äänestä

Ei työttömiä voi työllistää, sehän veisi pohjan pois koko sosiaalitanttasysteemiltä, olisi kymmenet tuhannet sossun ja työkkärin tädit ja haista paska kurssin vetäjät sitte itse työttömiä, eihän siitäkään nyt mitään tulis.

Äänestä

Minulla on laiskoille työttmille yksi erittäin tärkeä työ. Heidän tulee hakata aloittaja sellaiseen kuntoon, ettei kävele vuoteen ja kaikki ravinto on laitettava tipalla.

Äänestä

Ja taas joku yksittäinen raivohullu edustamassa koko kansaa.

Äänestä

minä laiskottelen kunnes sinä saat jotain konkreettista aikaiseksi.
ainut mikä vähän pelottaa on se että kun tuommoinen ihminen sanoo jotain
tuohon muotoon niin silllä ei ole enää mitään väliä.

toki. palkka käteen ja tehty työ teille.

ei ole enää maitorekkoja.

Äänestä

Mulla loppuikin työttömyys saikuttamisen kautta eläkkeelle joka alkaa parin viikon päästä. :)

Äänestä

Taitaa yhteiskunta lomauttaa ja heittää kortistoon pian paljon lisää , saatte kokee tuta työpajat ties mitä karenssit.Ihan oon vahingoniloinen.Pitäkää tunkkinne.

Äänestä

Vihapuhetta!Miksei S.niinistö puutu nyt asiaan.

Äänestä

Paljon on työttömiä vaikka on työvoimapula. Nykyään vaaditaan jos jonkinlaista korttia osaamiseen. Ei 80 luvulla vaadittu vanhusten hoitamiseen mitään lupia. Kodinhoitajat kävivät siivoamassa vanhojen ihmisten koteja.

Äänestä
  • Avustavat työt takaisin.Nuorena oli hyvä pääsi vanhainkotiin jne.Harjotusta tulevaan hoitoala kokemusta.Työ oli ennen kutsumus ala,nyt siellä häärää vaikka mitä väkee.Töitä olisi mutta palkanmaksajaa ei ole.Töissä olevatkin palkatta .On tää maa..

    Äänestä

Entäs matut?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

KANSA ON TÄYSIN KYLLÄSTYNYT LAISKOTTELUUNNE! HETI TÖIHIN!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu