Nythän nämä hullut rummuttavat kuinka lumeton talvi meillä todistaa ihmisen aiheuttamasta ilmaston lämpenemistä.
Paskan marjat kuten vanha kansa sanoo!
Tässä hauskimpia valikoituja faktoja lumettomista talvistamme:
- Tammikuussa 1930 kylvettiin kauraa Kinkolanmäellä.
- 1935:n helmikuussa iloitaan lumentulosta. Neljänä aiempana vuotena ei ole voitu talvista puhua.
- 1937 uutisoidaan kuinka paavi, piispat ja muut ilmastopelottelijat puhuvat paskaa ja unohtavat säiden normaalit vaihtelut johon hiilidioksidilla ei ole mitään osuutta. Oulu oli tuolloin tammikuussa täysin lumeton.
Huomaamme että jo silloin globalistieliitti valehteli meille.
Tässä video aiheesta:
https://www.youtube.com/watch?v=cP5aa77GASY
Mustien talvien tietoutta ilmastohörhöille.
6
215
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmastonmuutospolitiikka on aina perustunut valheelle:
https://www.naturalnews.com/search.asp?query=lie climate change
Viime vuonna oli kymmeniä tutkimuksia, kuinka ilmastonmuutoksesta valehdellaan avoimesti tieteenä, vaikka se on pseudotiede.- Anonyymi
Hieno video!
Golfvirran ja suihkuvirtausten vaihtelujen varassa huojuvilla Pohjois-Euroopan ja Atlantin arktisen perukan säätiloilla ei ole mitään todistusvoimaa koko maapallon ilmastokehitystä ajatellen.
Se on oma lukunsa, jota ei pidä sotkea pitkän ajan trendeihin koko maapallon ilmastossa. Onko se nyt tosiaan niin helvetin vaikeaa ymmärtää, mikä ero on alueellisilla säätiloilla ja maapallon ilmaston keskilämpötilalla? Tuo video puhuu säätilojen vaihtelusta.
Tuokaapa video, jossa kerrotaan vaikkapa, miten aavikoituminen ja valtamerien pinnan nousu pumppaa samalla tavalla edestakaisin kuin Suomen talvilämpötilat. Tai miten Antarktiksella Suomen kokoiset jäälautat irtoavat ja sitten taas muodostuvat uudelleen.
Maapallon laajuiset ilmiöt tapahtuvat vain yhteen suuntaan, lämpimämpään päin.Millä vuosisadalla Luoteisväylä tätä ennen oli läpi purjehdittavissa?
- Anonyymi
nyt on ilmastonlämpeneminen-
kylmänä talvena se on ilmastonmuutosta.
ilmastokeskustelun aloittamiseksi kannattaa alkuun perustiedoksi lukea läpi seuraavat linkit:
http://paranormaaliblogi.net/foorumi/viewtopic.php?t=1594
https://asiakas.kotisivukone.com/files/suomenetu.kotisivukone.com/Arto_Lauri/ydinvoimasta_1__ver_10.pdf
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan95757Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv675221- 453926
- 203587
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv353446Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h463320No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413223- 522909
- 422635
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni32405
