Aivan varma homma!

Siis nyt se kuulkoon jolla ymmärrys on, sillä nyt sain varman vinkin, että jeesus tulee huomenna Talikkalan markkinoille. Hän on siellä kaupittelemassa allekirjoituksellaan varustettuja raamattuja ja vartiotorneja. Myös jeesus-lippiksiä ja -raappahousuja saapi ostaa. Ja sovituskin onnistuu, kun jeesus taikoo kokeilian siksi aikaa näymättömäksi. Tilaisuus sopii koko perheelle, sillä isille on tarjolla jeesuksen vedestä taikomaa kossua ja erityisen iloisia naisia hepronin hepbrealaisten maksullisten naisten kuorosta. Ja äideille on tarjolla siivous- ja kuuliaisuusvinkkejä. Lapset saavat taputella kolmasti laulavaa kukkoa ja karvaisia kameleita aitauksessa.

5

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täälläpä on harmillista menoa, kirjoitin aamulla vastauksen toiseen aloitukseen, jossa aiheena oli suolikaasun jämähtäminen suolistoon ja nyt aloitus ja sen mukana oma viestini, ja haluan ehdottomasti korostaa, että niin kirjoitukseni kuin lähestymistapa olivat läpeensä asiallisia. Onko siis niin, että suolikaasu on aihe, josta tällä palstalla ei sovi keskustella?
      Suosittelin aloittajalle tunnin päivittäistä kenttäilyä helpotukseksi.

      • Anonyymi

        Suolikaasu ja uskonnollinen palsta, teinien lapsellista kirjoittelua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suolikaasu ja uskonnollinen palsta, teinien lapsellista kirjoittelua.

        Kuuleppas nyt hyvä ihminen, suolikaasun kerääntyminen on todellinen ongelma huomattavalle osalle ihmiskuntaa. Ja kuinka voi kukaan julistaa suolikaasun päästösanomaa ilman konkreettista osoitusta siitä, että päästöt toimivat? Helpotusta tuskaisaan oloon on siis saatavilla.
        Onko tosiaan siis niin ettet halua itse päästää kaasuja ulos, etkä halua muidenkaan päästävän?!? Mikä kärsimys!!! Onko sinun sanomasi muka ilosanomaa??


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suolikaasu ja uskonnollinen palsta, teinien lapsellista kirjoittelua.

        Sinulla on jotain teinejä vastaan? Teinit eivät kuulu uskonnolliselle palstalle? Ei sitä turhaan sanota, että Suomi on lapsivihamielinen maa. Ja vanhukset ovat tietysti seniilejä, ainoa hyvä puoli on se, että osaavat olla hiljaa ja pifätellä suolikaasua?


    • Anonyymi

      Tuo voi hyvinkin pitää paikkansa. Jeesukselta kysyttiin että mikähän se mahtaa olla asiain järjestelmän päättymisen tunnusmerkki? Se sano et on kuulemma jotain tauteja aina silloin tällöin, ja sit maa saattaa järistä välillä, joillakin on joskus liian vähän ruokaa tms. Nää kaikki toteutuu tässä ja nyt. Varmaan on tulossa takaisin. Selvät todisteet. Jeesus opetti myös tuplasukupolvioppia ja vuotta 1914, se vaan unohtunut mainita Raamatussa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      23
      5025
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      63
      4036
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      73
      3603
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2688
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      147
      2463
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      60
      2348
    7. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      69
      2136
    8. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      27
      2107
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      135
      1644
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      37
      1505
    Aihe