Korona järjestetty juttu!

Jokin taho on pistänyt alkuun korona epidemian Kiinassa! Tämä kyseinen taho ei halua että Kiina nousisi talousmahdiksi! Jotenkin tuli mieleen heti mieleen 🥕!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Se pääsi sotilasplaboratoriosta, ihan Kiinan sotilaalista biologisten aseiden kehitystä, tietää Israelin salainen tiedustelupalveu.

Äänestä

kauppasota korona.

Äänestä

Kyllä ne Kiinalaiset on vitun toistaitoista väkeä kun kehittelee labroissa viruksia joilla tapetaan omaa kansaa.

Vähän kun Amerikkalaiset jotka ammuskelee omaa maata HAARPilla.

Mitäs jos tää onkin seurausta covfefe twiitistä?

Kauppasota se on joka kannattaa.

Äänestä
  • Vähän liian hidas tuo koronavirus, täytyisi olla sellainen että 200 000 ihmistä lähtee päivässä!
    Jos puolet maailman ihmisistä oikaisi koipensa niin työtä riittäisi kaikille ja ruokaa myös ja maailma pelastuisi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vähän liian hidas tuo koronavirus, täytyisi olla sellainen että 200 000 ihmistä lähtee päivässä!
    Jos puolet maailman ihmisistä oikaisi koipensa niin työtä riittäisi kaikille ja ruokaa myös ja maailma pelastuisi.

    Työtä tosiaan riittäisi kaikille kun pitäisi kaivella haudat sille toiselle puoliskolle.

    Tuollaiseen paradoksiin kaatuu myös se kuuluisa 500 miljoonan projeksi; siinä jokaiselle 500 miljoonasta jäisi noin 7 ruumista hävitettäväksi.

    Kuulostaako mukavalta?

    Ja mites tää länsimainen "hyvinvointi"; jos ei olekkaan niitä köyhiä kaivamassa arvometalleja saastaisissa oloissa, moniko kävisi itse kaivamassa?

    Ihmiskunnan elintapa taantuisi johonkin 1800 luvun tienoille, tai aiempaan aikaan. Toki jotain nykyisestä jäisi lisäksi koska tietoa on enemmän.

    Äänestä

Oliko se nyt NY Post, mikä uutisoi, että Kiinassa ei ole ollut aivan tavatonta, että tutkimuslaitosten eläimiä on niiden koe-eläinuran jälkeen myyty elävinä ruoaksi ihmisille. Näin siis laittomasti menetelty, virallisesti eläimet olisi pitänyt asianmukaisesti tappaa ja hävittää ruumiit.

Kiinassahan on suuret "elävän ravinnon" markkinat. Mm. apinat käy kaupaksi hyvin kulinaristeille.

Jonkun laboratorion entinen johtohahmo kuuluu tehneen näin miljoonabisnestä jopa ja istuu nyt vankilassa Kiinassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jokin taho on pistänyt alkuun korona epidemian Kiinassa! Tämä kyseinen taho ei halua että Kiina nousisi talousmahdiksi! Jotenkin tuli mieleen heti mieleen 🥕!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu