Britannian persuhallitus poistaa BBC veron

Brittien Johnsonin persuhallitus aikoo poistaa heidän paikallisen Ylen pakkoveron. Myös Suomessa pitää tehdä sama kunhan Ps, Kok ja Kd konservatiivihallitus astuu valtaan.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vituttaako?

Äänestä
  • Ketä ei tällainen hallitus ottaisi päähän mikä nyt on vallassa. Tytöt voisivat mennä takaisin leikkimään keppihevosilla kun ei heistä tätä maata ole johtamaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ketä ei tällainen hallitus ottaisi päähän mikä nyt on vallassa. Tytöt voisivat mennä takaisin leikkimään keppihevosilla kun ei heistä tätä maata ole johtamaan.

    Keppihevostytöt ovat vaihtaneet isoon bemariin takapenkillä mietitään kaikia niitä keinoja millä saataisiin entisestään kurjestettua kansalaisten elämää.

    Äänestä

Miksi meillä on näin huonot päättäjät?

Äänestä

Ai, nyt siis näköjään tunnustetaan että Suomen Perussuomalaiset-puolue on kuin onkin itse asiassa brittien Konservatiivien-puolueen linjalla.

Eli ihan normi-konservatiivi-linjalla noin yleis-eurooppalaisella mitalla. Toki tämä on ollut tiedossa jo monilta osin aiemminkin, vaikka kaikki eivät sitä olekkaan silmälasiensa säätöjen vuoksi aina nähneetkään :)

Äänestä
  • Hehän istuivat pitkään samassa ECR-ryhmässä EU parlamentissa. Soini kävi usein Cameronin luona ja Konservatiivien tilaisuuksissa pitämässä puheita. Huhtasaari myös sanoi Thatcheria esikuvakseen.

    Äänestä

  • Punavihreille ja Ylelle kaikki Demareista oikealla on äärioikeistoa.

    Äänestä

Brittien Johnsonin persuhallitus, siis Brittien perussuomalainen hallitus. Kylläon taas alottajalla älyä pelissä.

Äänestä

Ei ole briteissä persuhallitus vaan yksilönvapauksia ja maailmanlaajuista vapaakauppaa korostava konservatiivihallitus. Erona suomalaisiin puolueisiin on, etteivät brittikonservatiivit nöyristele ja matele EU-byrokraattien ja -fanaatikkojen edessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Brittien Johnsonin persuhallitus aikoo poistaa heidän paikallisen Ylen pakkoveron. Myös Suomessa pitää tehdä sama kunhan Ps, Kok ja Kd konservatiivihallitus astuu valtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu