Persujen ministeriautot

Kyn olette pian hallituspuolue, niin onko teidän ministeriautot "kansanautoja" kuten Octavia, Golf, Astra, Dacia etc.?
Olis kiva tietää jo näin etukäteen.
1152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Me emme ole kuten vanhojen puolueiden herraskaiset ministerit, me ajamme ministereinäkin ollessamme omilla persumersuillamme, koska mehän tienaamme sillä.

Äänestä

Ministerikiesien pitää olla 4 vetoja. Hinta (verollinen, valtio ei maksa veroa autoista)max. 25.000 eceä.

Äänestä

Liitähän nyppi rajusti kun sai Grahn-Laasosen vanhan loppuun piereskellyn virkakiesin.

Haju on aivan liian vasemmistolainen :))))

Äänestä

Miksi siis nykyinen hallitus ei näyttänyt esimerkkiä???

Kerrohan vasuri.

Äänestä
  • Luuletko että ministerit käyttivät aikaansa autojen valintaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Luuletko että ministerit käyttivät aikaansa autojen valintaan?

    Tarkoitat että ministereille väkisin annettiin Bemarit, eivätkä he ehtineet kieltäytyä ;DDDD

    Olipas ihanan vihervassuinen selitys ;DDDDDD

    Äänestä

Persujen ministeriautoiksi valitaan 60-luvun kuorma-autoja. Niistä lähtee helvetillinen dieselinkäry. Ja moottorista lähtee testosteronitasoa kohottava ääni.

Valtakunnanjohtajalle hankitaan tietenkin 1930-luvun musta mersu.

Äänestä

mites hallituspuolueet, niin onko teidän ministeriautot "kansanautoja" kuten Octavia, Golf, Astra, Dacia etc.?
Olis kiva tietää miksi ette valinneet oikein.

Äänestä

Miksi Ohisalo halusi Bemarin ???

Äänestä
  • Hutisalo tuskin saa nauttia ministeriauton kyydistä pitkään kun vihreät lähtevät hallituksesta syksyyn mennessä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hutisalo tuskin saa nauttia ministeriauton kyydistä pitkään kun vihreät lähtevät hallituksesta syksyyn mennessä.

    Ja kannabista ei sitten poltella siellä Bemarin takapenkillä, saatanan hippiäiset.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyn olette pian hallituspuolue, niin onko teidän ministeriautot "kansanautoja" kuten Octavia, Golf, Astra, Dacia etc.?
Olis kiva tietää jo näin etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu