Ohisalon houretunti telkkarissa

Katsokaa ja kuunnelkaa. Huumeiden vapauttamisella ja dekriminisoinnilla estetään syrjäytymistä ja saadaan työkykyisiä ja työhaluisia korkeasti koulutettuja nuoria.
37<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Tainnu iteksee jo laillistaa huumeet, ainakin puheista päätellen

1Äänestä

Kuules persu, ei saa levitellä väärennettyä totuutta. Juuri äsken kuulimme, että hallitus EI aio dekriminalisoida huumeiden käyttöä.

1Äänestä
  • Sitä huumeiden vapauttamista NE ON ainakin yrittäneet !!!
    Sitten kun muut tyrmäsi sen UMPIHULLUNA, niin vihreät muka on samaa mieltä, ettei se ole sopivaa. Saatanan tunarit!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sitä huumeiden vapauttamista NE ON ainakin yrittäneet !!!
    Sitten kun muut tyrmäsi sen UMPIHULLUNA, niin vihreät muka on samaa mieltä, ettei se ole sopivaa. Saatanan tunarit!

    Laittomina huumeet on kaikkein vapaimpia. Ei ole ikä eikä aika rajoituksia. Eikä nopotusta aineiden puhtauksista tai laadun valvonnasta. Verojakaan ei tarvitse maksa. Ainoa mitä kysytään on onko asiakkaalla rahaa.

    Äänestä

Ei pidä pokka ministerien juttuja kuunnellessa?? 😂🤣

Äänestä

Hutisalon kunniahimoinen tavoite on kymmenkertaistaa huumekuolemat.
Kannabiksen laillistaisella huumekokeilijoiden määrä helpostilin kymmenkertaistuu, samoin koviin huumeisiin siirtyvien määrä.

1Äänestä
  • Näinkö siis on käynyt esim. Kanadassa ja valtaosassa Yhdysvaltoja ja lukuisissa muissa maissa?

    Äänestä

Rajat ja takkiauki vaan huumeille ja rikollisille🤣😂

Äänestä

Jos kepu jatkaa noiden vihreiden myötäilemistä huume myönteisyydessä, on se kepun loppu.

Äänestä

Piikityshuoneet ovat kuulemma olleet suuri success Helsingin seudulla. Sieltä tulee koodareita ja insinöörejä sekä opettajia huokailee Ohisalo haastattelussa. Kyllä meillä on varaa vastaa öljypumppaajan vaimo kun toimittaja epäilee käpyä.

Äänestä

Ohisalolla on aika hyvä kroppa. Eikä naamakaan huono ole. Aika kuuma paketti siis! Mmmm!

Äänestä
  • Jo olet puutteessa.

    Äänestä

Toi akka on ihan pihalla kaikesta. Miten voi olla ministerinä, en ymmärrä.

Äänestä
  • Ohutsalo on todella vaarallinen pommi Suomelle.

    Äänestä

Orpo hokee, työ on parasta huumetta rahan jälkeen.

Äänestä
  • Tää oli päivän paras?🤣👍😂

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tää oli päivän paras?🤣👍😂

    Onko orpo ollut joskus töissäkin? Nooh sillä on se oma slogan, miksei ne vaan mene töihin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tää oli päivän paras?🤣👍😂

    Viherhörhö: Huumeet on parasta mikä varastamalla ja ryöstämällä pystyy hankkimaan.

    Äänestä

Ainoastaan persut haluavat alentaa elämisen ja asumisen kustannuksia Suomessa ja näin parantaa kilpailukykyä?

Äänestä

Halpatyövoiman Suomeen haaliminen ja hyväksikäyttöön näyttää olevan hallituksen kärkihankkeita? 😊

Äänestä

Sokea reettakin näkee kuinka huonosti 50 vuotta kokeiltu kieltolaki toimii. Jos kannabis laillistettaisi ja kaikilta aineilta käyttörikos nimike pois niin ongelmat vähenisivät. Ainakin sitä voisi kokeilla ja jos ei toimi niin aina voi palata nykyiseen tapaan.

Se nyt on kuitenkin nähty että kielto ja rankaisu eivät toimi. Käyttö kasvaa joka vuosi ja haitat kuten huumekuolemat on euroopan korkeimpia.

Kannabiksen kohdalla on sekin miksi tiettävästi vähiten vaarallinen päihde on edes luokiteltu huumeeksi? Melkoista kaksinaismoralismia kun samaan aikaan myydään laillisesti alkoholia joka on yli sata kertaa haitallisempaa kuin kannabis.

Äänestä
  • Vain tiukka rajavalvonta toimii ei mikään muu ei ole sattumaa että trumpilla riittää kannatusta jenkeissä?

    Äänestä

  • Kannabis voidaan laillistaa kyllä mutta samana päivänä tulee kaikki lorvimistuet lopettaa. Joko holhotaan tai ei holhota. Valitse itse.

    Äänestä

  • Kaikki suomalaiset olisivat huumeissa kaiket päivät ja Kela maksaisi kulut. Yksi riittävän iso kerta-annos kaikille halukkaille, siinä ongelman oikea ratkaisu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vain tiukka rajavalvonta toimii ei mikään muu ei ole sattumaa että trumpilla riittää kannatusta jenkeissä?

    Suurin osa käytetystä kannabiksesta tulee suomesta. Kasvatus on helppoa ja ennenmuuta halpaa verrattuna ostamiseen. Itse kasvatettuna alle euron gramma. Ostettuna 15-20 euroa gramma ja silloinkin edullisempaa kuin halvin keskikalja.

    Puhumattakaan siitä että kannabis ei ole lähellekkään niin haitallista kuin alkoholi.
    Se kauhea psykoosiriskikin on alkoholilla 4-8 kertaa suurempi kuin kannabiksella.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suurin osa käytetystä kannabiksesta tulee suomesta. Kasvatus on helppoa ja ennenmuuta halpaa verrattuna ostamiseen. Itse kasvatettuna alle euron gramma. Ostettuna 15-20 euroa gramma ja silloinkin edullisempaa kuin halvin keskikalja.

    Puhumattakaan siitä että kannabis ei ole lähellekkään niin haitallista kuin alkoholi.
    Se kauhea psykoosiriskikin on alkoholilla 4-8 kertaa suurempi kuin kannabiksella.

    Kannabis on köyhien juttuja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kaikki suomalaiset olisivat huumeissa kaiket päivät ja Kela maksaisi kulut. Yksi riittävän iso kerta-annos kaikille halukkaille, siinä ongelman oikea ratkaisu.

    Niin kaikki on kännissä koko ajan koska alkoholi on laillista. Tutustu siihen miten kävi Coloradossa joka oli ensimmäinen osavaltio joka laillisti kannabiksen viihdekäytön.

    Äänestä

Vihreät Suomessa edustavat huumeiden käyttäjiä ja on luonnollistakin, että huumeet pyritään vapauttamaan.
Sillä on myöskin pitkälti muun vasemmistonkin tuki.

Äänestä

Onko Ohisalo kuinka voimakkaassa huurteessa tai pilvessä. Entäs miten Li Andersson, kuinka paljon ja minkä nimistä huumetta käyttää.

Äänestä

Ei kait kannabis ongelma olekkaan vaan kovat huumeet ja niiden tuoma rikollisuus?

Äänestä
  • Marihuanan käytöllä se alkaa , siitä jää koukkuun ja kohta onkin sitten vahvemmt huumeet käytössä noin käy joka narkkarille.

    Äänestä

Huumeita nuorille ovatkin erittäin tyytyväisiä

Äänestä

Ja sitten lääkärit määrää entistäkin kovempia nappeja millon mihinkin vaivaan.

Äänestä

Upea nainen. Ahdasmielisten on vaikea ymmärtää edistyksellistä korkeakoulutettua naista.

Äänestä

Inhottaa ton Ohisalon pärstäkerroin. Oikeesti ei pysty katsomaan !!!

Äänestä
  • Kauniit kasvot, oikeat enkelin

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kauniit kasvot, oikeat enkelin

    Helvetinenkelin, juu.. oikein pystyyn märäntyneen ruhon naama.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Katsokaa ja kuunnelkaa. Huumeiden vapauttamisella ja dekriminisoinnilla estetään syrjäytymistä ja saadaan työkykyisiä ja työhaluisia korkeasti koulutettuja nuoria.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu