Entinen kansanedustaja Tiina Elovaara alustaa Tampereen vapaa-ajattelijoiden baari-illassa 19.3.2020 siitä, miten kansalaisjärjestö voi vaikuttaa. Näkökulma on siis vaikuttamisen kohteena olleen.
Paikkana Gastropub Nordic ja aloitetaan 18:30 kuten yleensäkin.
Illat jatkuvat joka neljäs viikko, tätä seuraava siis 16.4. ja silloin vuosikokouksen jatkot.
Tampere: Baari-ilta 19.3, miten kansalaisjärjestö voi vaikuttaa
3
61
Vastaukset 3
- Anonyymi
Edustaako hän tätä nykyä jotain puollluetta vai vasta. Perussuomalaiset, Siniset...?
- Anonyymi
Ei kai tässä asiayhteydessä oikeastaan mitään.
Puoluekantansa on Sininen tulevaisuus, mutta se ei ole tässä olennaista. Tilanne oli toinen vuosi sitten, kun kutsuimme baari-iltoihin nimenomaan puolueiden edustajia kertomaan puolueensa kantoja. Anonyymi kirjoitti:
Ei kai tässä asiayhteydessä oikeastaan mitään.
Puoluekantansa on Sininen tulevaisuus, mutta se ei ole tässä olennaista. Tilanne oli toinen vuosi sitten, kun kutsuimme baari-iltoihin nimenomaan puolueiden edustajia kertomaan puolueensa kantoja.MUUTOS. Tämä siirtyy toukokuulle.
Maaliskuussakin kuitenkin pidetään baari-ilta, aihe selviää myöhemmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392441
- 52906
- 60835
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää226699Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t49661T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin9600Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81597- 47577
- 65573
- 47568