Ettekö te ihmiset välitä yhtään siitä mihin olette menossa missä vietätte iäsyytenne?
Eivätkö omat lapset sukulaiset välitä mistään tehkää nyt jotain sielunne pelastuksen tähden.
Rukoilkaaa
10
185
Vastaukset 10
- Anonyymi
Vielä voi pelastua Jumala kuulee vaikka ajatuksissasi hänen puoleen käännyt. Tai voit pyytää pappia/pastoria rukoilemaan puolestasi.
Hän rakastaa sinua sellaisena kuin olet. Eikö olisi ihana päästä taivaaseen ikuiseen lepoon.- Anonyymi
Pakanat eivät välitä siksi heistä suurin osa joutuu helvetin tuleen. Jos eivät pyydä syntejään Jeesukselta anteeksi ja pyydä häntä tulemaan pelastajakseen ja ja Herrakseen.
- Anonyymi
Minulle riittää aivan hyvin tämä maallinen elämä, en kaipaa ikuista elämää vaikka se olisi kuinka ihanaa. En usko että Jumala olisi niin pikkumainen että minua rukouksen puutteen vuoksi helvettiin tuomitaan. Kenellekään en tietoisesti pahaa tee vaikka synnitön en tietenkään ole niinkuin ei kukaan. Miksi pitäisi toistaa jotain sanoja rukouksena niinkuin mantraa? Mitä siitä kukaan hyötyy. Jumala näkee ilman sanojakin uskonko ja kuinka elän ja ajatuksenikin. Nyt tulee varmaan eriinäisiä raamatunlauseita vastaukseksi mutta ehkä pitäisi myös ajatella itse niillä aivoilla jotka Jumala on meille luonut.
- Anonyymi
Jumala näkee sydämen tilan että onko ihminen vastaanottavainen ja kuulee ajatuksissakin olevat rukoukset.
- Anonyymi
Vaikket ehkä kaipaakkaan ikuista elämää niin on vain kaksi vaihtoehtoa. Minä ainakin mieluummin ottaisin taivaspaikan. Kadotus ei ole mikään mukava paikka mitään kipu vaikka maallinen kipukin voi olla tuskaisaa niin ei ole niin hirveää kun se jota helvetissä joutuu kärsimään. Tuhat kertaisempi siellä myös kaikki aistit ovat voimakkaita ja tuomio on ikuinen.
Kovasti välitämme ja siksi emme usko epäjumaliin emmekä sen vuoksi rukoile.
Olemme myös täysin synnittömiä, koska meillä ei ole jumalaa jota kohtaan voisimme syntiä tehdä.- Anonyymi
Tietenkin välitän mihin olen menossa. Olen menossa jääkaapille ja sieltä tänne takaisin trollaamaan.
- Anonyymi
Rukoilkaa tai runkatkaa, lopputulos on sama .
- Anonyymi
Ihmettelen kyllä kovasti näitä "vitsiniekkoja" tällä palstalla.
Ovat sellaisia että eivät kunnioita mitenkään toisten arvoja.
Tämä palsta on RUKOILIJOILLE tarkoitettu.
Miksi te tulettesiis härnäämään ja rienaamaan totisia rukoilijoita.
Jos te ette itse rukoile, niin älkää rukoilko.
Ei me tulla teitä mitenkään rienaamaan siitä, se on oma asianne.
Mutta olkaa sen verran fiksuja, että ette tule tänne rienaamaan ja olevinaan olemaan "vitsikkäitä" niitä joille tämä palsta on tarkoitettu, - rukoilijoille!
Otan esimerkin:
Its en ole kiinnostunut esim jalkapallosta, en pelaa, enkä välitä.
Mutta kunnioitan niin paljon jalkapalloilijapalstan ihmisiä, että en mene sinne haukkumaan ja ilkkumaan jalkapalloa.
Oppikaa olemaan edes fiksuja ja toisia ihmisiä kuniioittavia ihmisiä edes!
Ei teidän tarvits rukoilla itse, - mutta älkää tulko tänne rienaamaan niitä jotka rukoilevat!
- Anonyymi
Jeesus on tehnyt suuren työn ristin kuolemalla että meillä ihmisillä voisi olla yhteys Jumalaan ja pääsisimme taivaaseen. Kukaan ei pääse ilman Jeesusta taivaaseen. Otetaampa esimerkki jos ihminen kuolee synneissään niin hän ei pääse taivaaseen. Uskon ratkaisu on hyvin tärkeä asia emme koskaan tiedä milloin kuolemme ja sielumme viedään. Kuoleman jälkeen syntejään ei enää voi pyytää anteeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791672
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.107859En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207634- 133608
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo89595- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37536
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510