Lähi-idän maanosan

Sivistysvaltiota Raamattu kehottaa siunaamaan niin silloin kansana saa periä Kristuksen kuningaskunnan.
Lienee jo vuosikymmen jolloin seurakunta temmataan pilviin Herraa vastaan.
Laittomuus jo pikällä, Israel ajan kellona alkaa, ja tänne jääneiden sukupolven aikana kaikki 7:n vuoden tapahtumat toteutuvat.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Aamen, tule herra Jeesus

Äänestä

Suomea on varjellut Jumala menneissä sodissa, kun vanhurskaiden hädässä rukoilu on kuultu. Jumala varjelee myös omaisuuskansa Israelin terrorinaapureiden uhalta.
Mutta silti halveksunta on tullut tilalle kaikkea joka on ollut turva menneisyydessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sivistysvaltiota Raamattu kehottaa siunaamaan niin silloin kansana saa periä Kristuksen kuningaskunnan.
Lienee jo vuosikymmen jolloin seurakunta temmataan pilviin Herraa vastaan.
Laittomuus jo pikällä, Israel ajan kellona alkaa, ja tänne jääneiden sukupolven aikana kaikki 7:n vuoden tapahtumat toteutuvat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu