On väitetty ettei käänteistä rasismia ole.
Väite on sekä valhe että monien omaksuma mielipide.
Nyt ne jotka eivät aivan ymmärtäneet: muslimit ovat rasistisia länsimaalaisia kohtaan, se on heidän kulttuurinsa perusta. Rasismi on yksi islamin peruspilareista.
Samhällsnytt julkaisussa Luai Ahmed kertoo miksi muslimit vihaavat Ruotsalaisia. otsikolla Därför hatar vi svenskar Lue ja ymmärrä.
Mitä Koraanissa sanotaan Ruotsalaisissa (tai Suomalaisista)?
Voit opiskella Koraania itse verkkosivustolla, Quran.com. Kirjoita vaikkapa "epäuskoiset" ja lue, mitä hakutuloksia saat esiin.
Rasismi on vain yksisuuntaista?
11
167
Vastaukset 11
- Anonyymi
Kantaväestö on PALJON useammin etnisen rasistisen väkivallan kohde kuin toisinpäin. Raiskauksen uhri on valkoinen nainen ja tekijä ruskea mies. Ja keitä luulette, että vanhustenkunnioittajat ja valepoliisit ahdistelevat jatkuvasti? Valtaväestön vanhuksia tietysti.
https://www.suomenuutiset.fi/keskustelu-kay-taas-kierroksilla-jenginuoret-ryostavat-ruotsalaisia-koska-klaanit-eivat-suojele-heita/?fbclid=IwAR05xP0HB8LHbJDOYWQf83gFM9trkUF6c_USbDwb2aw8Z7W5gcmPstknMJU - Anonyymi
Rasismi on länsimaalaisten humanistien keksintö. Vaikkapa muslimeille se on itsestään selvä asenne ei-muslimeja kohtaan. Ei sille ole omaa uskonnosta riippumatonta käsitettä. Opetettuna, ehkä sikäläisetkin ajattelisivat toisin ilman tuota opetusta. Sitten afrikan monet kansat jotka vieroksuvat toisiaan. Samoin kauko-idässä, vaikka sikäläiset uskonnot ovat maailmaa syleileviä (paitsi se islam). Mutta rasisti voi olla vain täysvalkoinen.
- Anonyymi
Aika huonosti tunnet Islamia. Islam oli ensimmäinen uskonto jossa puhutaan tasa-arvosta ihmisten välillä. Ihmiset ovat oikeasti niin tyhmiä ota kirja käteen ja lue!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika huonosti tunnet Islamia. Islam oli ensimmäinen uskonto jossa puhutaan tasa-arvosta ihmisten välillä. Ihmiset ovat oikeasti niin tyhmiä ota kirja käteen ja lue!
Idiootti koraanissa ei puhuta tasa arvosta ihmisten kesken vaan oikea uskoisten kesken että lueppa se kirjasi uudestaan ja vähän tarkemmin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika huonosti tunnet Islamia. Islam oli ensimmäinen uskonto jossa puhutaan tasa-arvosta ihmisten välillä. Ihmiset ovat oikeasti niin tyhmiä ota kirja käteen ja lue!
Islamissa ei ole tasa-arvoa edes sukupuolten välissä, eikä sitä todellakaan ole myöskään vääräuskoisia kohtaan. Ja arabimaailman vielä tänä päivänäkin harjoittama yli 1200-vuotinen orjakauppa puhuu vahvasti myös rasismin puolesta. Onhan orjuuttaminen itse profeetankin siunaamaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika huonosti tunnet Islamia. Islam oli ensimmäinen uskonto jossa puhutaan tasa-arvosta ihmisten välillä. Ihmiset ovat oikeasti niin tyhmiä ota kirja käteen ja lue!
Muista että ihminien on muslimi. Kaffir ei ole ihminen.
- Anonyymi
Ihminen joka sanoo ja uskoo että rasismia on vain valkoisten keskuudessa, kuuluu antaa turpaan.
Kiitän aloittajaa järkiperäisestä ajattelusta.
- Anonyymi
Ei siinä tarvita muuta kuin havainnointia. Matut raiskaavat/hyväksikäyttävät/kusettavat/ryöstelevät/pahoinpitelevät suomalaisia naisia ja lapsia - ei juurikaan toisinpäin. Se on suoraa vihaa kantaväestöä kohtaan.
- Anonyymi
Rasismi...Suomalaiset itse on nykyään sen kohteena omassa kotimaassaan..Tytär muutti takaisin Suomeen 10v ulkomailla: ei koulutuspaikkaa kun ne on varattu mat...., tyttären tytär joka Usassa syntynyt: ei paikkaa kansainväliseen kouluun kun nekin paikat varattu pikku mat...
- Anonyymi
Väitit että islam on ensimmäinen uskonto jossa puhutaan tasa-arvosta, voi olla. Mutta se on samalla viimeinen uskonto mikä noudattaa sitä. Päiden katkomisia ja kivityksiä sekä muita raakoja rangaistuksia, lapsiavioliittoja ja sharialakeja joita länsimaisten on mahdoton käsittää ja ymmärtää. Siinä sinulle reppana vähän tasa-arvoa. Koita olla fiksu äläkä mölise jatkossa enää ääneen typeriä aivopierujasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1192440Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401592Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6481039- 106993
- 71972
- 98916
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76720Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik32712- 70706