"PS:n euroedustaja Laura Huhtasaari sanoi Satakunnan Kansassa 21.2.2020, että hänen mielestään kommunisteja ovat enemmän tai vähemmän kaikki keskustasta vasemmalle. Tai oikeastaan vielä useampikin.
– Nykyisin myös kokoomuslaiset alkavat olla. He ovat puun ja kuoren välissä. Menettävät kannatustaan vihreille ja persuille. Ollapa kokoomuksen johtaja, Huhtasaari maalaili.
Huhtasaari perusteli näkemystään kommunismiin luisuvasta Euroopasta sillä, että on muodostunut tulonsiirtounioni, jossa on nettomaksajia ja saajia.
– Meidän pitäisi luoda sellainen ympäristö, jossa ihmiset voivat kukoistaa. Kommunismissa sellaista ei ole, kun kansat eivät ole vapaita. Korporaatiot ja sosialistit ovat löytäneet toisensa. Tämä on sosialistinen projekti."
///
Mitään lisäämättä tahi poisottamatta. Yllä olevan ääneen sanominen on myrkkyä talouseliitin agendalle ja siksi maksetun median ns politiikan toimittajat kilvan Huhtasaarta kalvavat.
Huhtasaari Euroopan tulonsiirtounionista:
9
146
Vastaukset
Linkki IL:n Mika Koskisen "ei yhtään puoluelliseen" propagandaan:
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4f41696f-8ac6-4379-9fad-0abe4091f896- Anonyymi
kokoomus on puun ja kuoden välissä eivät pysty ratsastamaan toisten kustannuksella omaa kannatustaan ylös päin,
- Anonyymi
Huhtasaari tekee kyllä loistavaa työtä persujen uskottavuuden rippeidenkin romahduttamisen eteen.
- Anonyymi
Sulla taitaa olla loiskiehuntaa aivoissasi kun kannatus nousee ylöspäin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sulla taitaa olla loiskiehuntaa aivoissasi kun kannatus nousee ylöspäin.
Ai. Minkä gallupin mukaan?
- Anonyymi
Luepa tuo ääneen ja mieti mitä kirjoitit :)
- Anonyymi
Onkohan tuo sitten puolueen virallinen kanta? Varsinkin, koska Huhtasaari edustaa puoluetta EU:ssa äänestäjiensä valitsemana.
- Anonyymi
Hutasaaren "logiikalla" voidaan kai sitten todeta kaikkien Kepusta oikealle olevan fasisteja.
- Anonyymi
Nythän näyttää siltä, että juuri noin asia on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1341728- 401648
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631410- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2091144Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2771097- 701083
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19958- 74955
Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106888