Persut rikostuomiolistan kärjessä
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ompa niitä liittynyt paljon yhteen puolueeseen.
Persuilla tuomiot ovat tulleet rasismista, koska persut ovat arvostelleet hallituksen maahanmuutto politiikkaa, mikä on ihmisoikeusprofessorin ja ent. SKP:n keskuskomitean jäsenen suulla todettu ihmisoikeusloukkaukseksi.
Lisäksi persut ovat siteeraaneet raamattua, mikä on erittäin raskauttavaa.
Demareilla tuomiot ovat tulleet petoksesta, korruption vaatimisesta sekä virka-aseman väärinkäytöksestä. Näitä tapauksia on vuosittain ollut vain muutama paikkakuntaa kohden.
Taisit unohtaa jotain. Perussuomalaisille on napasahtanut tuomioita myös mm. haaskauksesta, törkeästä varkaudesta, kulkuneuvon luovuttamisesta juopuneelle, rattijuopumuksesta, seksuaalisesta ahdistelusta, rahankeräysrikoksesta, törkeästä maksuvälinepetoksesta, varastetulla autolla jalankulkijan päälle ajamisesta, käsilaukkuvarkaudesta, varastetulla työkoneella ajamisesta, luottokorttirikoksesta ja lukuisista pahoinpitelyistä. Ano Turtiaisella pahoinpitelytuomioita on 3 kappaletta, yksi uhreista oli lapsi.
Eli on sitä muutakin on tehty kuin pelkkää maahanmuuttopoliitikan arvostelua ja Raamatun siteeraamista.
Ei yllätä, persuissa pyörii ääriainesta
Kaitpa lahjattomilla pitää sentään joitain meriittejä olla.
Persut käyttää niin kovaa kieltä että oikeuslaotos on vihastunut persuille.
Jos nyt vaikka ensimmäisenä vertaisitte demujen insesti,salakuljetus,kelahuijaukset ja vaikka kissatappajat niin persut ovat pyhäkoulupoikia.Mutta kun kuuluvat väärään puolueeseen niin jokainen lausahdus on rikos ja ne luonnollisesti lisätään listoihin ja saadaan näyttämään pahalta.voi v...u mitä jeesustelua.
Tuomioita virkaseman väärinkäytöstä, petoksesta, lahjuksen vaatimisesta, nepotismista, insestistä, pedofiliasta jne. on jaettu juuri johtaville demareille, puolueen jäsenille.
Persujen piikkiin pannaan tavallisten tossunpyörittäjien touhut. Näiden veijareiden voidaan olettaa kannattavan persuja tai jotka ainakin olisivat voineet kannattaa persuja toisissa olosuhteissa.
Johtaville persuille on jaettu tuomioita pääasiassa vihervasemmistohallituksen arvostelusta ja raamatun siteeraamisesta.
Demla-tuomarit ovat olleet hyvin, hyvin huolissaan näistä persuista. Jopa ent. SKP: n keskuskomitean jäsen on ollut tosi huolissaan persujen tekemistä ihmisoikeusloukkauksista.
Johtaville demareille?
Johtavat Demarit ovat niitä, jotka istuvat kansanedustajina eduskunnassa, päättämässä Suomen asioista.
Kenellä on syyte insestistä tai pedofiliasta?
Kukaan ei jaksa listata esim. Perussuomalaisten kansanedustajaehdokkaiden, puolueaktiivien tai kunnanvaltuutettujen rikostuomioita, lista olisi valtava, sieltähän löytyy mm. sarjapahoinpitelijöitä, raiskaajia ja pedofiliasta tuomittuja.
Kun puhe on tällä hetkellä eduskunnassa istuvista kansanedustajista niin Persut ovat rikostuomioiden kiistattomassa kärjessä. Mikään muu puolue ei yllä lähellekään.
Eduskunnassa Perussuomalaisilla kansanedustajilla on enemmän rikostuomioita kuin hallituspuolueilla yhteensä. Perussuomalaisilla kansanedustajilla on eniten tuomioita pahoinpitelyistä.
Tämä on tosiasia, joka ei siitä muuksi muutu vaikka kuinka vääntäisi.
Perussuomalaisista+valtuutetuista+5,62%:lla+on+rikostuomio.
Vihreistä+sama+luku+on+1,19%,+mikä+on+vielä+alempi+kuin+Kristillisillä.
Perussuomalaiset+ovat+syyllistyneet+noin+5+kertaa+useammin+rikoksiin+kuin+vihreät.+Eikös+rikostuomio+ollutkin+persuissa+"sulka+hattuun"?
Persuilta+löytyy+mm.+30+pahoinpitelyyn+syyllistynyttä,+joista+2+törkeään+pahoinpitelyyn.+Sulka+hattuun?+
Hienoa+että+poliisista+vastaava+sisäministeri+edustaa+puoluetta,+jossa+rikoksesta+tuomittuja+on+kaikista+vähiten.+Vihreiden+rikokset+ovat+kahta+lukuunottamatta+liikenteessä+tulleita+rangaistuksia.
Vanhoilla puolueilla on huomattavasti enemmän tuomittuja jo siitä yksinkertaisesta syystä että persut on nuori puolue?
Rikollisia ja päätyökseen naisten perseiden kyttääjiä meidän valtuustoissa päättäjinä. Hyi hitto!