Olen alkanut asioimaan siellä, koska siellä on asiallinen henkilökunta ja yleisvaikutelma siisti. Yleensä saan kaiken mitä tarvitsen ja vain harvoin tarvitsee mennä Cittariin tai Prismaan. Lidlissä parasta on asioimisen helppous.
Ihan pikapikaostoksissa suosin Alepoja.
Mitä mieltä te muut ootte, mikä kauppa on paras, ja missä te mieluiten asioitte täällä?
Keravan Lidl on hyvä kauppa!
Anonyymi
3
438
Vastaukset 3
- Anonyymi
Alko on paras
- Anonyymi
Prismassa tietenkin. Huomattavasti paremmat valikoimat kuin liiterissä.
Vähemmän mamuja. Hinnat suurinpiirtein samat kuin liiterissä. - Anonyymi
Oon samaa mieltä et Liideli on Keravalla hyvä ja siisti! Ajan monesti Vantaan puolelta sinne koska se on siistimpi kun esim Koivukylän Lidl! ja tottahan mamuja on Keravallakin.
Oikeestaan ihan kun eri kaupat Koivis-Kerava lidl.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802087Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661269Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu281149- 1411038
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa147897- 100845
- 45737
- 62726
- 61696
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63682