23 cm näyttää forekan paksuus 20.2 ja nyt on pakkasta viikko joten taitaa onnistua viimeisen viikon hiemna lämpöisemmästä päivästä huolimatta koska yöt se jää vahvistuu lisää. Vai onko jotain parempaa tietoa pilkki ihmisiltä esim?
Nummijärvi Fly In JÄÄ PAKSUUS?
Anonyymi
8126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Laulun sanoja mukaellen, kyllä se jää kantaa, vielä kun se F35 "välilasku" varmistuu, niin hyvä tulee.
Mikä idea tuossa koko tapahtumassa on?
Aovan sama idea kuin muissakin harrastetapahtumissa.
Tule paikan päälle itse toteamaan ilmailu tapahtuma. Toisaalta jos ilmailu ei kiinnosta millään tavalla niin tuskin pidät. Joskus makkara ulkona on hyvää jos ei muu kiinnosta. Voithan käydä lennolla jos vaikka lentäminen on mukava tunne. Itse en pidä jääkiekosta enkä seuraa sitä tippaakaan mutta annan muiden siitä pitää. Ulkona järvenjäällä on mukava maleksia ns luonnossa.
Miksi se pitää olla jäällä eikä lentokentällä.
Heh tuohon nyt ei voi vastata oikein mitään. Vertauksia on paljon. Käy paikanpäällä itse funtsimassa miksi. Mutta hei sehän on LENTOKENTTÄ JOKA ON JÄÄLLÄ!
Siksi kun järjestätäjät ovat Nummijärveltä ja Nummijärvi tarjoaa normaali talvena hienot puitteet tapahtuman järjestämiseen, meniskö jotenki näin, itte en kuulu järjestäjiin, mutta aina paikalla, jos vain mahdollista.
29cm on foreka ilmoitus ja riittää kyllä.