Ovatko kaikki muut tosiaan kommunisteja paitsi Persut?
Mikä muista tekee kommunisteja?
Mikä muista tekee kommunisteja?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
On totta tosiaan. Kaikki paitsi persut ovat viherkommareita silakoita.
PS on on aitoa ja ehtaa, kaikkein parasta.
PS for ever.
Jos tuo ei ole ironiaa, annat kaiketi jotakin perusteluja väitteellesi?
tällä palstalla persujen mukaan natsi/fasistit ovat vihervassareita.
pakkohan silloin on persujen olla kommareita.
No - miten sinä huomasit tuon "tärkeänä" pitämäsi asian ? Joka muuten on valhetta, mutta niinhän sinun muutkin juttusi ovat. Ajatteletko yhtään, millaisia tarinoista palstalle tyhmyyttäsi raivopaissäsi kirjoittelet. Ne ovat aikamoisia vihakirjoituksia, ja kun ne ovat valheita - ei oikein lupaavalta vaikuta.
Kyll maar o.Kyll Laura tietää.
Kommunisteja+on+vaalituloksen+mukaan+n.+0,1+%,+persujen+mukaan+77+%.+Ero+ei+mahsu+virhemarginaaliin.
Persujen ? Kaikkienko mielestä ? Eiköhän tuo vaatisi hiukan faktaakin tuekseen, aikamoinen väite yli puolestamiljoonasta suomalaisesta.
Reilu viikko mennyt tuosta kommentista. Varmasti kaikki PS:t ei ole samaa mieltä, mutta aika merkittävä PS- vaikuttaja noin vaan kirjoitteli tuollaista. Hassua ironiaa läpällä varmaan, niin kuin aina.
Tai sitten tuo on hajoita-ja-hallitse-taktiikkaa, jossa kaikki normivasurit on kommunisteja ja normikokoomuslaiset on ties mitä ahneita sortajia, koska tarveharkinta, kun pitäisi saada halpaa työvoimaa työpaikalle. Copy-paste ääniharava kirjoittelee omiaan. Persuissa on järkeviä tyyppejä, mutta miten miten pitkälle tällaista show'ta nyt kukakin haluaa katsella.
kaikki "omat" katselee, kun The Puolueen kannatus on korkealla.
Hajoita ja hallitse toimii niin kauan kuin ihmiset antaa sen toimia. voi katsoa USA:n politiikkaa. No, onneksi meillä tuon puolueen johtaja ei ole mikään trump, obama tai reagan, siis oikeasti karismaattinen johtaja, joka voi saada aikaan todella isoja muutoksia.
Ei sinällään, jos ps-johtaja olisi esim. UKK:n tasoa persoonana, niin varmaan ne voittaisi ainakin 40 prossaa äänistä juuri nyt. Kenties hän voisi käydä hiihtämässä 100 km päivässä tai kiivetä palmuun :) kirkkoslaavi ja twitterissä trollailu ei ehkä ole pidemmän päälle niin "miehekästä" kuin nyt juuri vaikuttaa. Liiderit on liidereitä vasta sitten kun ne oikeasti johtaa.
Huhtasaaren mukaan kaikki ovat kommunisteja kokoomuksesta vasemmalle katsottuna, kokoomus mukaan lukien.
Itsensä Huhtasaari määrittelee keskusta-oikeistolaiseksi.
Että silleen.
Taas eivät Persujen trollit saa lärviään auki edes sen vertaa että ottaisivat aloitukseen kantaa. Pitää olla tyhmää porukkaa.
Jos ottaa perspektiiviä, niin USAssa keskusta-oikeistolaiset suomalaiset ideat on pitkälti "sosialismia". Varmaan joku suomalainen oikeistolainen normidemari olisi suoraa kommunismia.
Näin nämä asiat koetaan, oli ne totta tai ei.
Miten asia on, Persut???
Kommunisteilla pelottelu on aika 1970-lukulaista puuhaa.
Kun aletaan penkoa historian roskakoria, niin mennään samantien 1600-luvulle ja aletaan pelotella ihmisiä noidilla.
Fasisteilla pelottelu on aika 1940-lukulaista puuhaa.
Mutta niin vasemmistolaisten mielipuuhaa.....
Eikös vasureiden pitäisi nyt kirjoittaa omalla vihatilillään, eikä täällä.
Nyt kun Li on ystävällisesti sellaista suositellut.
Persut ob näköjään Kremlin asialla.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
Mutta mihin unohdit vasurien laatimat tappolistat???
Lii on ollut tosi huolissaan kun luokkavihollisten tappolistassa ei ole vielä kaikkien suomalaisten nimiä....
Li on päättänyt myöntää sosialistisen työväensankarin arvonimen Misha Dellingerille kiitoksena luokkavihollisten Armottomasta jahtaamisesta 😆😆