Mitä tämä Arja Juvonen oikein taas paasasi? Nuo samat asiat ovat tulleet esille jo moneen kertaan. Eikö persut ymmärrä kuulemaansa vai onko tarkoitus ylidramatisoida (kuten aina)?
Juvonen ja jankutijankuti
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miljardi kulut joka vuosi elintasopakolaisiin menee, siitäkin pitää JOKA vuosi vihervasusuvakoita muistuttaa.
Arja Juvonen on hyväntahtoinen ressukka, joka joutuu perusuomalaisten puolesta tekemään kysymyksiä liittyen terveydenhoitoon, vaikka kysymykset evät ole hänen itsensä laatimia. Varmaan tarkoittaa hyvää persujen puolesta, mutta joutuu tällä tavoin hölmön maineeseen
Juvonen onkin kunnon persu, sillä kun ei ole niin väliä mitä se puhuu, sen ainoa tarkoitushan on vain päästä ääneen.
Palstahäirijön kommentoinnit Juvosesta tätäkin tapausta koskien, ovat kuin kommenteja omista toimista palstalla 🤣🤣🤣🤣
Etkö ymmärtänyt mistä siinä oli kyse ?
HALLITUKSEN TIEDOTTAMISESTA, tai oikeammin sen puutteesta !! ja sitten se, miksi.
Hallitus saa tietoa asiantuntijoila, heille asiantuntijat kertovat asioita, joita eivät kuule, eivätkä saa tietoonsa kansanedustajat, eivätkä taatusti kansalaiset, jos niitä tietoja ei hallitus jaa eduskunnalle ja medialle. Kyse on siis ylimmän vallankäyttäjän tiedottamisesta.
Tapansa mukaan, Arhimäkikään ei oikein taaskaan tajunnut mistä oli kyse.
Arja Juvonen puhuu paljon järkevämpiä ja oleellisempi asioita kuin Aino-Kaisa Pekonen. Tietääkseni Juvonen on koulutustakin saanut enemmän ja on paremmin perillä yhteiskunnallisista asioista.
Myös tärkeää laittaa ensin oman maan kansalaisten hyvinvointia kuntoon, jos rahaa jää niin sitten pelastetaan maalimaa.
Totta, onhan Arja sentään kouluttautunut peruspersuksi perussuomalaisten omassa opintokeskus Pekasuksessa.