Kansanedustaja Jani Mäkelän twiittaus:" Mitä nämä THL:N pellet luulevat itsestään-olevansa loppumaailmaa viisaampia ? Keskittyisivät valehteluun alkoholista, kun sen kerran osaavat." Yksi ääripopulistien tavoitteista on heikentää viranomaisten arvovalta ja saada aikaan epäjärjestystä yhteiskunnassa. Tältä pohjalta toimi nyt edustaja Mäkelä. Ilmeisesti liittyminen perussuomalaisiin ja varsinkin päästä Arkadianmäelle antaa pätevyyden kaikkien asiantuntijoiden yli.
Seuratkaa hyvät ihmiset, miten eduskunnassa eri puolueiden edustajat esiintyvät ja puhuvat. Nopeasti selviää, mikä on perussuomalaisedustajien asiaosaamisen taso.
En montaakaan voisi heistä voisi kuvitella olevan jonkun muun puolueen edustajana.
Juvonen, Slunga-Poutsalo, Kankaanniemi järkeväntuntuisia, muut lähinnä takapenkin huutelijoita tai muuten outoja.
Seuratkaa hyvät ihmiset, miten eduskunnassa eri puolueiden edustajat esiintyvät ja puhuvat. Nopeasti selviää, mikä on perussuomalaisedustajien asiaosaamisen taso.
En montaakaan voisi heistä voisi kuvitella olevan jonkun muun puolueen edustajana.
Juvonen, Slunga-Poutsalo, Kankaanniemi järkeväntuntuisia, muut lähinnä takapenkin huutelijoita tai muuten outoja.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jani Mäkelä on loistava poliitikko ,yksi parhaista Eduskunnassa.
Uskaltanut puuttua moniin asioihin ja vastusti aikoinaan Soinin toimia.
Suomessa säästetään nyt rahaa ,ihmisten terveyden kustannuksella .
Lappeenrantaan koneellinen ihmisiä ,Italian tautipesäkkeestä.
Ei testejä,vain paperi ohjeistus.
Tämä ei voi olla vastuullista toimintaa.
Ruumis pusseja tarpeeksi varattava ,luin jostain ohjeistuksesta,
Hallitus nämä toimet päättää .Joten aika pian se hajoaa.
Loistava poliitikko ??? Aloitukasessa oleva twiittilainaus kertoo hänen poliittisesta tasostaan.
"Ruumispusseja (kirjoitetaan yhdysssanana) tarpeeksi varattava, luin jostain ohjeistuksesta".
Edellä oleva vahvistaa juuri sitä, mitä tarkoitin ääripopulistien taktiikasta. Luoda epäjärjestystä kaikenlaisilla huhuilla esim. "luin jostakin ohjeistuksesta".
" Hallitus nämä toimet päättää." Ei päätä, vaan viranomaiset. Sitä varten Suomessa on toimiva, korkealle arvostettu ja kansalaisia palveleva virkamieskunta. Heidän toimintaansa ohjaa lait, jotka hallitus ja ministeriöt valmistelevat ja eduskunta päättää. Onko perussuomalaisten joukossa väkeä, joka haluaa horjuttaa meidän järjestelmäämme toiminnallaan ?
Tämä minun puolestani. Paataan asiaan n. puolen vuoden päästä ja katsotaan ketkä hallitsi asiansa edustaja Mäkelä vai THL:n pellet, niinkuin Mäkelä asian esitti.