Perusturvajohtajaksi kymmenen

hakijaa. Toivottavasti valittaan muu kuin lapualainen.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toivottavasti valitaan pätevin, se voi aivan hyvin olla lapualainen.
Hyvä olisi jos paras olisi lapualainen tai ainakin sellainen, joka on valmis muuttamaan, ja maksamaan veronsa Lapualle.

Äänestä
  • Tosissaskos kirjoitat.Nyt eletään kuitenkin vuotta 2020.Toivottavasti muualta ottavat eikä mitään sisäsiittoista.Myöskään muualla irtisanottuja lusmuja vois vältellä......

    Äänestä

  • Kyllä Lapualle pitää verot maksaa

    Äänestä

Ehdottomasti pätevin ja MUUALTA TULEVA !

Äänestä
  • Ehdottomasti Lapualle veronsa maksava, tulkoon sitten vaikka hevon berseestä. Tottakai pätevin, joka sitten parin vuoden päästä lähtee Vaasaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ehdottomasti Lapualle veronsa maksava, tulkoon sitten vaikka hevon berseestä. Tottakai pätevin, joka sitten parin vuoden päästä lähtee Vaasaan.

    Meidän johtoporras asuu muualla, ei se oo oikeen. Voin tulla muualta mutta tänne asumaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ehdottomasti Lapualle veronsa maksava, tulkoon sitten vaikka hevon berseestä. Tottakai pätevin, joka sitten parin vuoden päästä lähtee Vaasaan.

    Ei yksikään lapualainen johtaja tohtinut hakea sjoelle johtajaksi. Tietävät oman noloutensa hyvin. Lapualle virkoihin on vain vähän ja huonoja hakijoita, jotka eivät muualle ole kelvanneet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

hakijaa. Toivottavasti valittaan muu kuin lapualainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu