Bulgaria lisää piikkilankaa rajalle estämään laitonta tuloa turkista kreikka parantaa valvontaa
Bulgaria ja kreikka tehostaa rajansa valvontaa
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
siinähän nähdään eun toiminta varmuus kun kaikki jää jäsenmaiden vastuulle kuten ilman eutakin itsenäisenä valtiona,
EU pohtii parhaillaan kuumeisesti miten Balkanin maat voitaisiin pakottaa avaamaan rajansa tunkeutujavyörylle. Jos pääsisivät Saksaan asti niinkuin viimeksi, niin Merkel kyllä hoitaa heidän jakamisensa eteenpäin ympäri Eurooppaa.
No osuit just asian ytimeen EU on vai herrojen keskustelukerho jota ylläpidetään keräämällä jäsen maksuja, ei siitä mihinkään muuhun ole. Poskipusu kielto tuskin vaikuttaa pakoloisten tuloa estävästi ? Että silleen.
EU ei tosiaankaan tee mitään tällekään asialle. Missä asiassa EU on toiminut joskus tehokkaasti? Niinpä, ei tule mieleen. Samanlainen paperitiikeri kuin YK. Lausuntoa, kokousta ym.turhaa p:n jauhantaa riittää, siinä se.
Nostaa ne helvetillistä liksaa jokaisesta kokouksesta.
Hyvä että edes siellä on järki päässä virkamiehillä. Suomalaisilla ei tunnu olevan, ei milloinkaan, ei ole ollut eikä tule olemaankaan.
Toiset joutuvat hoitamaan asiat niinkuin parhaaksi näkevät, ja tämä on ihan hyvä ratkaisu.
EUn Frontexin pitää heti tulla Bulgarian ja Kreikan apuun. Nuo pakolaiset ei kuulu EUn alueelle. Sitäpaitsi Turkille on maksettu valtavia summia, että hoitavat nuo ihmiset. Tietäen EUn hampaattomuuden ei reagoida tai tehdä yhtään mitään.
Hyvä.Näitä ei saa päästää eurooppaan.Takaisin rakentamaan omaa maata.Siellä on myös paikkoja,joissa ei sotaa.
Millonkohan Suomi tukkii itärajan, tai jos taas bisnestä sittenkin...?
Hyvä vaan. EU tarvitsi Trumpin tai Putinin kalatisen johtohahmon eikä jotakin suvakki Merkeliä.
saksan merkel puhuu puhutta mitään niin mistään ei voida syyttääkään saippua oopperassa,