Ja polttavat rajaa, puolustusvoimat ilmeisesti tulevat hoitamaan hyökkäyksen torjuntaa Kreikassa.
Laittomat siirtolaiset heittelevät kiviä
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Onkohan viisumit kunnossa...
Pitäisi tilata israelin sotilaita turvaamaan rajaa. Loppuisi kivittäminen.
Kannatan
Vaikuttavat lähinnä terroristeilta.
Kivien heittelijät lopettaa kun antaa niille 7.62 kaliiberia...
Kannatetaan. Nappi otsaan kaikille kivien heittelijöille. Aivan surutta.
Eiköhän kaikki rajalle Turkin toimesta siirretyt 4 miljoonaa pakolaista oteta vastaan kuten kokoomuksen orpo ja Mykkänen ehdottivat. Heidät sijoitetaan EU-rajojen sisäpuolelle Kreikan jne. ulkorajakeskuksiin ja kaikki kulut kaatuvat eu-kansalaisten niskoille, kuten myös taakanjaon loppusijoitus. 100.000 mamua maksaa Suomelle 3,2 miljardia euroa vuodessa, joten 4.000.000 Turkista tulevaa mamua tulee maksamaan EU-veronmaksajille 128 miljardia euroa vuodessa!
Onko Lähi-idän muslimimaiden, USA:n ja Venäjän aiheuttama kaaos Euroopan ja EU-maiden syytä? Meidän niskaamme se ainakin kaatuu.
Kalliiksi tulee.
Mahtaako meillä saldo riittää? Ehdotan pikaista Fixitiä.
EU muuttui teollisesta ja työnteollisesta yhteenliittymästä joksikin kommunistiseksi ilmaisen elatuksen ja työttömien hyysäämisen sosilaaliluukuksi.
Kuulaa kalloon vain ja postimerkkiä ahteriin ja loiset takaisin minne kuuluvat. Omaan lähtöpaikkaansa.
Rosvot ja rikolliset yrittävät tunkeutua Kreikkaan väkisin.
Miksi noita kutsutaan lehdistössä siirtolaisiksi? Maantierosvoiksi ja merirosvoiksi tuollaisia ennen kutsuttiin.
Tuo kaikki on seurausta EU-maiden löysästä pakolaispolitiikasta. Se on tarjonnut kehitysmaiden ihmisille väylän päästä Eurooppaan turvapaikanhakijaksi tekeytymällä. Erityisesti varakkaampien maiden maksama antelias sosiaaliturva on tehnyt Euroopasta houkuttelevan kohteen. Ja koska sosiaalisen median kautta sana leviää noissa maissa, niin yhä useampi suuntaa tänne leveämpää leipää etsimään. EU on omalla lepsuudellaan kerjännyt verta nenästään. Ja koska nämä ihmiset tietävät monien maanmiestensä päässeen Eurooppaan pakolaisstatuksella ja rahaa saa taikaseinästä, niin luonnollisesti hekin haluavat osansa kakusta. Jos ei hyvällä niin sitten pahalla.