vaan pitää käyttää kiertoilmaisuja?
Persuissa ei saa sanoa olevansa fasisti,
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kommunistit nyt väittävät persujen olevan natseja, vaikka persu sanoisi, -hyvää päivää.
Eikös se persumeppi sanonut, että kaikki paitsi persut ovat kommunisteja. Siis kokoomuslaisetkin. Persut elävät jossain omassa rinnakkaistodellisuudessaan.
Eikös se pikkupersu itse sanonut olevansa fasisti? Persujen mielestä ilmeisesti niin ei saa sanoa suoraan vaan pitää käyttää kiertoilmaisuja.
Itsehän se persuli sanoi olevansa fasisti. Sen mepin silmin äärioikealta katseltuna kaikki muut tietysti näyttävät olevan vasemmalla.
Persut elävät jossain omassa kuplassa.
Tämä internetin kasvattama maailma on mennyt niin tyhmäksi, että ymmärretään vain substantiiveja eli nimisanoja. Kuka tahansa voi sanoa itseään tai muita miksi tahansa, antaa minkä nimen tahansa. Toisten asia on sitten tulkita näitä nimikkeitä ja toimia sen mukaan.
Jos joku sanoo olevansa fasisti, niin media riehaantuu. Ei näytä olevan mitään merkitystä sillä mitä tuo puupää on t e h n y t ollakseen fasisti. Ehkä ei mitään, tykkää voin esiintyä sillä nimellä.
Samoin heitellään toisille nimiä kommunisti tai natsi - siinä uskossa että näin solvattujen maine ja kunnia nimittelystä kärsii.
Meidän pitäisi käyttää enemmän verbejä, teonsanoja. Sanoja jotka kertovat mitä on tehty, tehdään juuri nyt ja mitä pitäisi tehdä. Se kiihdyttäisi oikeata ajattelua eikä antaisi ratkaisuja helppojen nimisanojen tulkinnalla.
Totta. Pikkupersun olisi pitänyt sanoa: kannatan fasismia.
Oliko jo teininä fasisti vai oliko muuttunut vuoden kahden sisään.
Kommunistit kääntyivät natseiksi sillä se on luonnollista.
Tämä siitä seuraa, kun sosialistit, kommunistit ja vihreät saa liikaa valtaa. Kaikki muuttuu älyttömäksi meuhkaamiseksi. Miksi noita tauteja ei saa parannettua?
Miten saat tuonkin vasemmiston ja vihreiden syyksi? Jotain persulogiikkaa?
Ai minä saan? Minähän vain puin sanoiksi sen, mitä Suomessa tapahtuu. Millä tavalla se on yhtäkkiä minun vika tai "jotain persulogiikkaa"? Eikö teillä vihervasureilla ole ollenkaan sellaista kykyä, kun rehellisyys itseä ja muita kohtaan? Aina syyttämässä omista toilailuistaan toisia. Kummallista touhua.
Juu ja avaus käsitteli persujen omia touhuja ja kuinka toiset persut tuomitsevat rehellisen persun, joka uskaltaa sanoa olevansa fasisti. Btw. Mikä se sellainen vihervasuri on? Persujen logiikan mukaan kaikki arvoliberaalit kokoomuslaiset ja kepulaisetkin ovat näitä "vihervasureita" tai kommunisteja 😂😂😂
Ei ristus tätä nykyajan somemaailmaa ja persujen elämäm koululaisia 😂😂😂