Halla-Ahon dilemma: hallitus vai nuorisojärjestö

Jussin on valittava joko hallituskelpoisuuden tai nuorisoseuransa väliltä ja valinta ei liene vaikea.
:D

9

82

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Mitä vittua sotket ketjua? Puhe on Perussuomalaisten ja sen nuorisojengin välisistä suhteista puupää!


    • Anonyymi

      Fasisti-Jalonen on yksinkertaisesti käsittämättömän tyhmä. Geeniperimässä selvästi vikaa. Senhän näkee jo naamasta ja yleisestä olemuksesta.

      • No Jussi sanoi saman A-Studiossa hieman diplomaattisemmin eli että lausunto oli "huonoa harkintaa"


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tarkoittaako nimimerkki
      KTS

      Kommunismin Tarttuttama Sosialistiporukka KTS
      eli
      tämä vanha puolue?

      Nythän KTS ja SKP eli Suomen Keppihevosporukk ja KTP Kotkan työväenpalloilijat putosivat juuri puolurekisteristä tyhjän päälle, jossa jo aikaisemmin oli STP Sosialismin Torvien Puhaltajat

    • Anonyymi

      PS-nuoret eivät hyväksyneet sääntöuudistusta Läpimeno olisi edellyttänyt kahden kolmasosan enemmistöä, tästä jäätiin nyt noin 11 prosenttiyksikön verran. https://www.suomenuutiset.fi/ulkomaalaistaustaiset-nuoret-miehet-olivat-vuorotellen-yhdynnassa-14-vuotiaan-kanssa-karajaoikeus-hylkasi-kaikki-syytteet/ ovat syytteiden mukaisesti tapahtuneet peräkkäin siten, että yhden miehen lopetettua erillisessä tilassa seuraava mies on mennyt 14-vuotiaan kanssa erilliseen tilaan. Kaikki miehet ovat enemmän tai vähemmän ystäviä keskenään.

    • Oli vain ajan kysymys, koska nuorisojaosto suitsitaan ja Jalosen ulostulot olivat sattuma, joka tuuppasi pulkan mäkeen. Etnojen lakaiseminen pois PS:n suojista juuri nyt - vaikka nuoret etnot saisivatkin öyhötysaikaa vielä vuoden eteenpäin, oli hyvä ajankohta, koska vaaleihin on vielä aikaa. Järjestötuki on kuitenkin katkolla ja kaikille on jo selvää, että myös nimenkäyttöoikeus päättyy.

      Nuorpersuissa on paljon todella hyviä nousevia poliitikonalkuja eikä heidän tarvitse enää kuin keskittyä väärille raiteille joutuneen nuorisojaoston suunnan oikaisemiseen.

      Millähän vihervasemmisto aikoo jatkossa mustamaalata PS-puoluetta, kun pentuosastokin on kuin pyhäkoululaiset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1550
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      100
      758
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe