https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/paivi-rasanen-istui-tanaan-kuulustelukopissa-yli-viisi-tuntia-kiistaa-rikosepailyt-ja-pitaa-kiinni-vakaumuksestaan-olen-syntinen-tarvitsen-sovitusta-ja-armoa/77472
Päiviä on kuulusteltu kuin pahempaakin rikollista.
Kyllä poliisilla on aikaa tyhjän tekemiseen !
Poliisien puheet resurssipulasta ovat valhetta !
Kyse on uskonnon vapaudesta ja sanan vapaudesta.
Raamattua on saatava edelleenkin julkaista !
Päivi Räsänen kuulustelussa 5,5 tuntia
20
<50
Vastaukset 20
- Anonyymi
Päivi Räsänen rinta rottingille ja menoksi.
- Anonyymi
..tosi hullu koko juttu? Samoin , kun Halla-Aho sai tuomion siitä, että arvostelee islamin uskoisia ja siinä sivussa muslimeiden tapoja. Samoin sahanomistaja nyt meppinä toimiva, sai oikeudesta tuomion. Hulluutta, ja kuuluu sotamies sveikin tai kafkan maailmaan...
- Anonyymi
Kristittyjen ahdisteleminen tulee vain lisääntymään ympäri palloa. Punavihreiden toiminta on ollut pitkin matkaa Raamatun vastaista joka asiassa.
Räsäsellä on oikeus tulla kuulluksi siinä, missä kenellä hyvänsä muullakin, jos meneillään on selvitys siitä, onko hän mahdollisesti syyllistynyt rikokseen.
Raamatun julkaisua ei kukaan ole nähdäkseni kieltämässä. Tässä selvittely koskee Räsäsen kirjoittamaan pamflettia, kuten tuosta linkistäkin ilmenee.- Anonyymi
..Räsänen sentään on huolissaan yhteiskunnallisesta asiasta. Poliisi on kuulustelmassa ja tuomio on tulossa.
Miten on mahdolista, että vasemmistoliiton kansanedustaja Kontula sai tehdä provokaation Israelin rajalla ja sen seurauksena kolme ihmistä ammuttiin, jotka toistivat hänen tekemiä temppuja. Hän myös on julistanut olevansa kommunisti. Kuten jotkut saattavat muistaa, kommunismilla murhattiin kymmeniä miljoonia ihmisiä, järjestelmä tuhosi puoli maapalloa ympäristökatastrofeihin jne. Vaikeaa se on tietysti muistaa, mutta kuitenkin.... - Anonyymi
Ulkomaalaistaustaiset lasten muslimi raiskaajat pääsevät helpommalla kuulusteluissa.
- Anonyymi
Raamatusta ei saa puhua se loukkaa islamisteja ja näin ollen on vihapuhetta
- Anonyymi
Kuulostaa aika uskomattomalta että tähän löytyy aikaa ja resursseja mutta toisille tapauksille ei ole aikaa eikä varoja .
- Anonyymi
Onhan siinä se hyvä puoli, että Räsänen saa evankelioida koko oikeuslaitoksen. Tiedä vaikka valtakunnan syyttäjäkin joutuu tulisille hiilille.
Onkohan Jumalan tahto koko jutun takana. - Anonyymi
Jos Räsäsen kirjoittelu on laitonta, niin silloin myös raamattu on laiton kirja. Ei sellaista saa levittää kirjallisuudessa, jos se muutoin on laitonta tietoa. Nyt poliisin on otettava maalaisjärki käteen ja ajateltava.
- Anonyymi
Eipä löytynyt enään juttua.
- Anonyymi
Nostetaanko Raamatulle syyte kiihoittamisesta vai ei?
- Anonyymi
Ei riitä suomen virkamiesten älykkyys näkemään yhtäläisyyksiä tässä Räsäsen ajojahdissa.
- Anonyymi
Arvatkaapas monta tuntia tulee olemaan tämä vasuriedustaja jolla murhahkehotus sivusto niin kuulusteluissa noh tasan nolla tuntia vasuri toiviainen ilmoittaa että ei syytä tutkimukselle.
- Anonyymi
Pelottaa koko puolue jos ajatus maailma on puolueessa tämä . Erimieltä olevia ei hyväksytä .
- Anonyymi
Tappamisella uhannut vasemmistoliiton Misha Dillinger ei ole ollut poliisikuulusteluissa ollenkaan. Tuskin rasisti ja kansanryhmiin vihansa osoittanut Hussein al-Taeekaan on ollut kuulusteluissa. Suomessa laki ei ole sama kaikille. Vasurit saavat uhkailla jopa tappamisella ilman seuraamuksia.
- Anonyymi
Koen että ihmisarvoni ei ole paskankaan arvoista , suu kiinni ettei vahingossa ilmaise olevansa erimieltä esim . ilmastosta tai muusta .
- Anonyymi
Ovat vasemmistossa siirtyneet suoraan toimintaan. Liikkuvat taakse tyyliin. Ja oikeusoppineet ovat hiljaa? Naurettavaa istuttaa Räsäsen Päiviä kuulusteluissa kun vertaa tähän vasemmiston touhuun.
- Anonyymi
Maailmassa on kolme vaarallista oppia. Kommunismi, natsismi ja teismi. Järjestykseen en ota kantaa.
- Anonyymi
Kongo-poliiseilla riittää hommia kun omiaan eivät kuulustele.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487