Rukous ja huokaus taivaalliselle Isälle lapsiperheiden puolesta, ja etteivät sosiaaliviranomaiset olisi heidän kimpussaan turhaan tai tekisi epämiellyttäviä vierailuja - tyyliin kynä ja vihko kädessä perhettä tarkkaillen, laittaako väärin jonkun asian vai miten.
Tai muutkaan naapurit viharaivoissaan, omissa alhaisissa vainon- ja kiusantarpeissaan, eivät tekisi turhia lastensuojeluilmoituksia.
Lapsiperheiden puolesta
1
113
Vastaukset 1
- Anonyymi
Sinulla ja perheelläsi on nyt ongelmia, ja vaikuttaa että olette väsyneitä.
Tarvitsisitte nyt apua ja rakkautta.
Onko teillä joku isovanhempi, sukulainen tai tuttava joka voisi tulla vähäksi aikaa avuksi? Ja jolle voisitte purkaa huolianne?
Jos ei ole, niin voisitte myös jutella sosiaaliviranomaisten kanssa ja kysyä että mitä voisitte tehdä tilanteessa.
En usko että ne sosiaaliviranomaiset ilkeyttään tulevat teille, en myöskään että naapurit ilkeyttään ilmoittelevat.
Nyt vaikuttaa vain olevan että on jotain missä tarvitsisitte apua.
Kun juttelee ja kertoo että on vaikeeta, mutta että kyllä me yritetään ja kysyy että mitä voisi tehdä, niin uskon että asiat järjestyvät ja että ihmiset auttavat.
Yrittäkää ja rakastaen huolehtikaa lapsistanne!
Minä kyllä rukoilen täällä että asiat menisivät hyvin teidän perheellä ja että Taivaan Isä antaisi teille voimia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1511269Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1191048Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset215798En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58772Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä29760- 64752
- 139716
- 45641
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57622Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan
Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss60571