https://www.is.fi/autot/art-2000006427556.html
Kohta bensasta ja dieselistä maksetaan 4,30/l jos punavihreä Keskustan tukema hallitus saa tahtonsa läpi.
Asian pystyy estämään äänestämällä persuja ja aloittamalla vaikka kansalaisaloitteesta polttoaineen veronkorotuksia vastaan:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/5474
Punavihreä ministeriö haluaa polttoaineen maksavan 4,30/l
4
160
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi kuljen enimmäkseen polkupyörällä.
- Anonyymi
Polkupyörällä, jonka satulan tilalla on jämäkkä dildo.
- Anonyymi
No mutta sittenhän ei ole mitään ongelmaa kun asia ei koske sinua. Voidaan siis suositella hinnaksi esim. 7,35 €/litra. Tosi hyvä juttu kun kerroit pyöräilystäsi.
- Anonyymi
Se on hyvä tehdä päätöksiä kehä 3 sisällä jossa julkinen liikenne kulkee 10 min välein mutta täällä missä minä asun menee 2 bussia aamulla ja 2 illalla ja viikonloppuina ei busseja kulje joten yritä tässä nyt sitten pärjätä ilman omaa autoa, sen verran on pienet tulot että yli 5000€ autoa ei ole varaa ostaa jos hybridin saa joskus alle 5000€ niin voin sellaisen kyllä ottaa mutta kun ei vaan saa ja tuskin tulee saamaankaan .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006524
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313900törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303315Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3811792- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471053Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889