Hyvä kipale hänellä joka sopii Euroviisujen tyyliin ja kaunis nuori nainen esittäjänä.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/ba3e2150-29ec-4dd4-8078-90bfa035e212
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/ba3e2150-29ec-4dd4-8078-90bfa035e212
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Erika rulaa. https://www.youtube.com/watch?v=Wlk4ulVs-2M
Paras on.
Jep.
Erika on paras.
Tätä mieltä on Eerika ja D.
Kappale sopii Euroviisujen henkeen hyvin.
Juuri näin.
Melko tavanomainen kappale kuitenkin. En usko edes pistesijoihin, niin paljon ne pelaavat toistensa pussiin.
Lordi voitti ainutlaatuisuudellaan, kappaleessa ei ollut mitään uusia elementtejä.
Erikoista oli lavashow ja hahmot. Kukaan ei olisi uskonut että sellainen lähetetään viisuskabaan.
Erika kuiten paras ehdokas nykyisistä viisuihin koska muut lähinnä balladeja joilla ei menestystä jos mukana ei ole ajankohtaista poliittista agendaa kuten aikoinaan Molina -biisillä.
Israelin biisikin voitti poliitiisesti. Nyt on menossa suvantovaihe eli ei ole mitään poliittisesti kantaaottavia tulossa viisuihin eli oikeaa eurooviisumenoa johon Erikan esitys sopii hyvin.
Korjaann että Serbian kappale oli Molitva joka voiti aikoinaa poliittisin perustein viisut.
https://www.google.fi/search?source=hp&ei=MvNgXp38H-3GrgThyqrwCw&q=molitva&oq=Molitva&gs_l=psy-ab.1.0.0l10.1566.4605..8062...0.0..0.79.475.7......0....1..gws-wiz.......0i131j0i10.ov8K0EMHnis
Ei ole eikä tule Lordin voittanutta . Hienoa että kerran on voitettu !
Persuhöpöttäjä, vakio palstalainen.
Joukossa on parempi. Euroviisuja ei voita pussaamalla naista (Krista Siegfrids) eikä epäsensuelli yksitoikkoinen hoilottaja, vaikka olisi kuinka maalattu ja pöksyt uhkaa ratketa. Takaperänsyrjän maalattu ilmestys.
Persutin höpötystä.
Kyllä ehdottomasti Suomen eurovisio edustajaksi tämä Armi 2.
Trollonlollon.
Höpönlöpön trollaaja.
Sata varmaa on että valitaan kun nyt kerran alkoi tytöistäkin tykkäämään olisi nyt sentään valinnut edes ikäisensä ukon, ai niin mutta kun sattuu olemaan ihan normaali niin eihän sillä saa rahaa, menestystä ja se vaikutusvalta taitaa kyllä muuten jäädä.
Vali vali vali vali.
Erikan rallatus on sopiva junttien musiikki-iloitteluun, mutta pidettäköön kaukana Euroviisuista!
Itse olet juntti kun muita ihmisiä arvostelet.
Missä voi äänestää ?
Minukin mielestä Erikan kappale on pirteä ja tarttuva melodia on myös. Sillä voisi olla eniten kannatusta loppupelissä.
Lauantaina on tvssä lopppukilpailu Suomen euroviisuedustajasta. Ohjelmassa annetaan äänestysnumerot kappaleille.
Tässä linkki. https://yle.fi/aihe/artikkeli/2020/02/26/umkssa-kuukausien-tyo-tiivistyy-kolmen-minuutin-esitykseen-nain-finalistit
Niin euroviisua. https://www.youtube.com/watch?v=Wlk4ulVs-2M&list=RD64ksJTFju9k&index=12
Ei jatkoon - renkutus, jolla ei ole minkäänlaista toivoa Euroviisukilpailussa.
Vinttihiisuissa ei tarvi päjätäkään.
Matkii edesmenyttä Kikkaa. Laulunluritus on ihan mitäänsanomaton. Ei pisteitä. Zero points.
Onneksi muut eivät ole samaa mieltä kanssasi.
Palataan asiaan sitten viisujen jälkeen.
Höpönlöpön persu.
Erika viisuihin!
Tuota kukaan kuuntelisi, ellei Cicciolina olisi etiketissä. Viisut on yhtä eilistä kuin kaiken maailman idolit sun muut kisat.
Paras kuitenkin Suomen edustajaksi nykyviisuihin.
Nyt ei ole Euroviisuissa mitään poliittista painetta voittajaa kohtaan joten Erikalla on hyvät mahikset voittaa kisa.
Totta.
Paras.
Palstan persehomeessa olevat ukkoutuneet persufossillit voivat väittää muuta mutta Erika on paras Suomen edustaja viisuihin.
Totta.
ASIAA.
Ok.
Eerikan tulisi kuitenkin pukea mahdollisimman antava vaatetus. Etenkin daisarit saisivat olla enemmän esillä.