Pakolaiset eivät ole hyväksi

Kymmenet tuhannet pakolaiset ovat tässäkin kuussa saapuneet Kreikkaan, ja suuntaavat taas kohti pohjoista. Jussi Halla-Aho on oikeassa, Suomi tuhoutuu jo, on viimeiset hetket käsillä sulkea raja Ruotsiin, ja järjestää keskukset rajalle, kuten mestari jo teki selväksi.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Edessä on puomi, tästä alkaa Sisukas SUOMI.

Vihervassarikommarit ja pakolaiset ULOS SUOMESTA.

Äänestä
  • Ruotsin Television mukaan seitsemän jäsenmaata on luvannut ottaa 1600 lasta, joukossa Suomi.

    Äänestä

Halla-Ahon puheessa on järkeä.

Äänestä

Turkin ja Kreikan välisellä rajalla on menossa hermopeli. Turkki yrittää patistaa maassa olevia siirtolaisia pyrkimään Kreikkaan ja EU:n alueelle. Tulijoille on jaettu rahaa, arabiankielisiä oppaita ja karttoja ym. On uskoteltu, että heidät otetaan vastaan avosylin EU:n alueelle.

Tulijoille on ollut yllätys, että Kreikka on sulkenut rajansa. Väkisin eli laittomasti rajan yli tulevat otetaan kiinni ja palautetaan Turkin puolelle. Vastassa on Kreikan rajavartiosto ja poliisi mellakkavarusteissa ja kyynelkaasun kanssa. Joillekin saarille on tunkeutunut laittomia tulijoita kumiveneillä ja paikalliset asukkaat ovat ajaneet heitä pois. Tulijat ovat mm. tuhonneet ortodoksisia kirkkoja.

Tulijoiden määrästä on vaihtelevia lukuja. Turkki puhuu yli 100.000 tuhannesta ja ilmeisesti se on patistanut sellaista joukkoa liikkeelle. Tulijat eivät ole Syyrian sotaa pakenevia vaan vuosia Turkissa olleita siirtolaisia. Tietojen mukaan joitakin on vapautettu vankiloista ehdolla, että häipyvät EU:n alueelle. Monet ovat jättäneet työpaikkansa Turkissa uskoen pääsevänsä EU:n sosiaaliturvan piiriin.
https://oikeamedia.com/o1-133200

Näin tapahtuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kymmenet tuhannet pakolaiset ovat tässäkin kuussa saapuneet Kreikkaan, ja suuntaavat taas kohti pohjoista. Jussi Halla-Aho on oikeassa, Suomi tuhoutuu jo, on viimeiset hetket käsillä sulkea raja Ruotsiin, ja järjestää keskukset rajalle, kuten mestari jo teki selväksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu