Mutta oisko jollakin vaihtaa kokemuksia lastenhoidosta ,
Se nyt tännään ol päällimmäisenä mielessä mutta mite työ teettä viisvuotiaan kanssa .
Se nyt tännään ol päällimmäisenä mielessä mutta mite työ teettä viisvuotiaan kanssa .
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miks hitsistä kyselet tällä palstalla. Tietysti leikitään, sisällä ja ulkona. Pihalla erilaiset seikkailut on nyt huutoa ja lähimetsä lohikäärmeluolineen ja ritareineen on valttia.
Sisällä saataa jo joku helppo peli kiinnostaa ja yleensä leluleikit, kunhan on mukana. Viisivuotiaalla vain tuo kiinnostuksen kohde vielä viipattaa hetkessä suunnasta toiseen ja jos lepohetkeä kaipaat vlillä, niin telkasta tulee lastenjuttuja. Älä kuitenkaan erehdy mihinkään yli 7 vuotiaille tarkoitettuun jenkkihömppään. Lapsen pitää saada olla lapsi.
Tärkeintä on olla mukana ja lapsi innostuu myös arkiaskareista, kun saa vaikka leipoa, kattaa pöytää, ottaa osaa ruuanlaittoon ym. Onnea hoitopäivälle. Toivoo viiden kersan vaari.
Voi hemmetti mikä daiju
Kiva, että löytyi asiallinen vastaaja.
Ilmeisesti täällä suomi24 on myös lastenhoito palsta. sieltä saat monipuolisempia vastauksia.