Jukurit saattoi yllättää joitakin pelaajia, kun voitti tänään Tapparan. Yllätyshän se ei ole, Jukurien kausi päättyy muutaman pelin jälkeen ja pelaajat haluavat vielä pelata oman sopimuksen uusimisen puolesta.
Samalla he valavat vielä uskoa mikkeliläisen kiekkoyleisöön ensi vuotta varten. En ihmettelisi yhtään, jos heille nyt tulisi voittoputki tähän loppuun. Tappara kaatui, seuraava on Jyp!
Jukurit jyrää paineita!
2
235
Vastaukset 2
- Anonyymi
Ei ollut vaikea arvioida Jypin menestystä nyt voittoputkessa olevaa Jukuria vastaan.
Jypissä ei taida olla yhtään sellaista pakkia, jonka sopimus kannattaisi uusia ensi kaudelle. Jos on jo uusittu, on iso virhe tehty. Niin huonoja syöttöjä omalla alueella, missä olivat pakit, kun Jukurit teki kolmannen maalin? Ei ainakaan siellä, missä heidän olisi pitänyt olla.
Myyntiin tuli juuri kausikorttien playoff-ottelut. Ei kovin montaa ottelua ennätä, kun säälipleijareissa tulee heti kaksi ensimmäistä ottelua häviötä ja silloin alkaa palaajilla kesäloma! Onko se ansaittu, no ei taatusti, kun sen eteen on Nättinen ja muutama muu hyökkääjä tehnyt loistavaa työtä. Pakit vaan vesittää ottelun kuluessa kaiken hyvän.
Huomenna taas turpaan, nyt kotihallissa! - Anonyymi
Mitä teki Mäenpää, kokenut puolustaja, kun TPS siirtyi 0-1 johtoon Jypiä vastaan. Hän luisteli hyökkääjän perässä ja ihaili maalin tekoa. Hyvähän se on oppia ottaa, mutta niitä taitoja pitäisi myös sitten käyttää. Aivan hirveää peliä taas ja pitäisi olla kokenut pelaaja!
lindroos käytti nyrkkejä oman maalin edessä, ei rangaistusta. Mutta Lindroosin kannattaisi vaihtaa lajia nyrkkeilyyn, eihän tuo kuulu jääkiekkoon..
Kalteva huitoi jäähyn, hänen pitäisi siirtyä heinänniittohommiin valmistautumiseen.
Ei ole totta, Kalteva taas jäähylle ekassa erässä, luulisi, että olisi jo kokemusta sen verran, että osaisi mailaa käyttää.
Kolmannessa erässä Mäenpää huitaisi kiekon mediakuutioon ja aiheutti oman pään aloituksen. Tämä oli tähän peliin jo ties monesko erittäin huono ratkaisu.
Ratisen pitäiosi ottaa sääntökirja esiin ja lukea kerrankin säännöt huolella, kiekon sulkemisesta seuraa automaattisesti rangaistus. Tämä oli todella typerä teko nuorukaiselta näin erän loppuun antaa ylivoima vastustajalle.
Kaiken kaikkiaan ei aivan onneton peli, mutta ei sillä playoffeissa pärjätä. Tulihan kuitenkin kaksi pistettä ja illan voitto.
Mutta Kalteva, Mäenpää, Lindroos jotkin muut, eivät toisiaan auta joukkuetta. heidät saisi lainata Keupalle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4182019- 1951593
- 1491477
- 1231386
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291186Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.247956- 113917
- 67772
- 26685
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i124665