18v poika multimiljonääri perheestä

Anonyymi

Moi vaan, eli oon tällänen 18v poika Stadista.
Perheeseen kuuluu kaks siskoa, mutsi ja faija.
Molemmat vanhemmista on kans multimiljonääri perheistä ja aina saanu kaiken, tosin faija menestynyt kans todella hyvin ja pärjänny ilman rahallisia apuja.
Aattelin pistää tälläsen ja kysellä ja vastailla muille jolla on tämmöset "alotteet".
En ole pinnallinen, vaikka siltä näyttää.
Aattelin vaan jakaa millasta tää on.

Erittäin rikkaalla tarkotan, että oon täyttäny puol vuotta sitten 18 ja omistan 140neliöisen asunnon Eirasta ja lomahuvilan Espanjasta... ja joo ei vanhempien nimissä vaan omissa.
Pankkitilillä lömyilee tosin turhanpäällä jokusen miljoonaa.
Oon töissä, koska vapaa-ajalla ei olis muuten mitään muutakaan järkevää tekemistä.
Viikonloppuisen biletän frendejen kanssa ja käyn ulkomailla.

Kyselkää ihmeessä jos tulee jotain mielee tai jos ootte "kohtalon tovereita".

3

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ok? Ketä vittu kiinostaa :D oon itsekkin samanlaisista olosuhteista mut ei tulis mieleenkää pistää jotain tälläst.

    • Anonyymi

      ohhoh. Pankkitiililläkö miljoonarahojasi roikotat. Ei vaikuta järin fiksulta. Eikös raha pidä sijoittaa paljon tuottoisammin. Käyt töissä ja biletät.?? Et meinaa panostaa kehittäviin opiskeluihin. Miten varusmiespalveluksen kanssa.

    • Anonyymi

      Jaxuhalit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      108
      9463
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5909
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      154
      5349
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      26
      5311
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      43
      4263
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      87
      3521
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3489
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2881
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      114
      2878
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      46
      2808
    Aihe