Raiskausyritys

Anonyymi

Moi! Mitä mun pitäs tehä ku oon 14v tyttö ja mun 17v veli yritti raiskata mut?😭 se otti housut pois ja tuli mun päälle kun olin kännykällä sängylläni. Hän yritti päästä housujeni sisään mutta en päästänyt. Lähdin pois, mutta hän piti kiinni tiukasti etten päässyt. Hänellä on kuitenkin kehitysvamma. Mitä teen!!! Auttakaa joku!!

8

1214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sun kannattaa kertoo vanhemmillesi tästä asiasta tai jollekin muulle aikuiselle ja pyytää neuvoo ja apua. Älä viivyttele, mieluummin heti.

    • Anonyymi

      Puhu ihan ehdottomasti vanhemmillesi heti asiasta!!

    • Anonyymi

      Kenenkään ei tarvi sietää tuollaista kotonaan, ja jokaisella on oikeus turvalliseen lapsuuteen ja nuoruuteen.

      Niin kuin täällä on jo neuvottu, puhu ensin vanhemmillesi. Jos he vain hyssyttelevät tai muutoin vähättelevät tapahtunutta esim. vetoamalla juuri veljesi kehitysvammaan, puhu jollekin muulle luotetulle aikuiselle, esim. kouluterveydenhoitajalle. Ellei hänkään ota tapahtunutta tosissaan ja välttelee vastuuta, mene viimeisenä keinona poliisin puheille ja tee rikosilmoitus. Kehitysvammainen tuskin joutuu rikosoikeudelliseen vastuuseen, mutta poliisin on pakko puuttua asiaan tavalla tai toisella.

    • Puhu vanhemmille. Tai kouluterveydenhoitajalle.
      Älä haudo asiaa itseksesi.
      Kerro miten kävi?

    • Anonyymi

      Samaa mieltä kun muut, eli ensin kerro vanhemmille ja jos asia ei ratkea siten, niin kouluterkkarille/lääkärille. Toivon, että osaat käsitellä asian rauhallisesti. Asiaa vaikeuttaa tuo kertomasi kehitysvamma, mutta kyllä tuollainen poika kuriin pitää saada.

    • Anonyymi00009

      Komppaan muita, kerro vanhemmille. Jos eivät ota todesta, kouluterkkari ja poliisi. Kerro miten kävi kun kerroit! Sinun oikeutesi on voida kokea olosi turvalliseksi kotona ja saada olla koskematon.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      64
      934
    2. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      714
    3. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      81
      705
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      53
      673
    5. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      42
      671
    6. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      88
      587
    7. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      111
      553
    8. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      39
      500
    9. Pystytkö pitämään

      Taukoa ja eroa ihan hyvillä mielin vai tekeekö tiukkaa
      Ikävä
      41
      498
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      473
    Aihe