Mihin Neandertalin ihmiset joutui kuoleman jälkeen ?

Anonyymi

Taivaaseen vai helvettiin. Heidänhän sanotaan olleen ihmissyöjiä. Se on suuri synti.

8

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      luultavasti helvettiin.

    • Anonyymi

      Ei kumpaankaan. Pääsevät tuonelaan niin kuin muutkin. Pikku huomautuksena voin sanoa, ettei syntiä ole, se on mielisairaiden pappien levittämää juttua.

    • Anonyymi

      Punapäinä joutuivat helvettiin.

    • Anonyymi

      Ei synti haittaa.
      Pitää vaan uskoa samalla tavalla kiin kirkko, niin synnit saa anteeksi.

    • Nälkä ajaa nykyihmisenkin pupeltamaan ihmislihaa, ei siinä mitään erikoista ole. Soylent Green tehtaan perustaminen ei ole ollenkaan mahdoton ajatus.

      Sitä en kyllä ymmärrä miksi kristinuskonharhaiset syövät huonosti roikkunutta ja huonosti ilmakuivattua jeesuksenkannikkaa sekä ryyppäävät päälle jeesuksen verta. Sairas ajatus, parasta ennen päivä meni jo 2000 vuotta sitten.

    • Anonyymi

      Ilmestyskirja:
      20:12 Ja minä näin kuolleet,
      suuret ja pienet,
      seisomassa valtaistuimen edessä,
      ja kirjat avattiin;
      ja avattiin toinen kirja,
      joka on elämän kirja;
      ja kuolleet tuomittiin sen perusteella,
      mitä kirjoihin oli kirjoitettu,
      tekojensa mukaan.
      Ja meri antoi ne kuolleet,
      jotka siinä olivat,
      ja Kuolema ja Tuonela antoivat ne kuolleet,
      jotka niissä olivat,
      ja heidät tuomittiin,
      kukin tekojensa mukaan.

      ilm 22:12 Katso,
      minä tulen pian,
      ja minun palkkani on minun kanssani,
      antaakseni kullekin hänen tekojensa mukaan.

    • Anonyymi

      Neanderthal ihminen ei kuollut sukupuuttoon. Neanderthal heimo jäi henkiin ja siitä heimosta on ollut isältä pojalle perhettä hengellisyydellä yli 13,8miljardia vuotta. Tästä on pommin varmasti tietoa vatikaanivaltion kirjastossa, ainakin 70 000vuoden takaata neanderthaleista. Olen neanderthal heimo itse. Tätä tietoa saa ehkä käydä katsomassa vatikaanivaltiossa jos tutkii vain osoitteet estä mistä kysyä ja mitä tietoa haluaa. Olisin idiootti jos sanoisin olevani homo sapiens. Olen aito ja alkuperäinen neanderthal. Minun elämäni työni on ollut nuoresta saakka omani perheeni historia tutkiminen. Olen löytänyt jo melkoisesti tietoa ja saanut tietoa varsinkin. Suomesta en ole saanut mitään tietoa. Suomalaiset ovat homo sapiens rasisteja.

    • Anonyymi

      Yksi neanderthal maannutti itsensä nykyisen hollannin alueella ja hänen maannuttua hänestä kasvoi salaattia.
      Lehti salaatti on neanderthalin keksintö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      164
      4182
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2473
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      155
      2141
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      80
      1292
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1139
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1112
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      101
      923
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      840
    Aihe