Tällä palstalla on taas jos jonkinmaista viritelmää, jonka tarkoitus on hämmentää ja saada aikaan hajaannusta, mutta yrittäkää hyvät lapsikullat pysyä edes sen verran asiassa, että puhuttaisiin uskonnoista ja erityisesti kristinuskosta!
Yrittäkää edes pysyä asiassa
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se on vaikeaa, sillä uskovaisten etu on uskossa eli voivat olla montaa mieltä samaan aikaan. Siksi uskovaiset eivät ole karsiutuneet, sillä he ajavat kaksilla rattailla.
Kolmipyörä jyrää etu- ja nelivedon, kun sitä jaloilla polkee.
Tämä ei ole antikristillisyys-palsta. Ateismi tarkoittaa vain ettei usko jumaliin. Voihan sitä olla jumalia joiden ympärille ei ole muodostunut uskontoja. Tai voi olla ateisteja jotka kannattavat jotain uskontoa jostain syystä.
Juuri näin, aloittaja onkin tietysti kirkkoa ja kreationismia fanittava trolli, joka haluaisi päästä keskustelemaan kristinuskosta omalla pelikentällään. Harmi, että ketään ei kiinnosta.
Typerä aloitus ja edustaa juuri sitä lapsellisuutta. Eikö sinulle vieläkään mene kaaliin, että ateismissa ei ole kyse kristinuskosta?
Tämä on kylläkin palsta ateismista. Ateismista pitäisi keskustella, mutta eihän siinä ole mitään keskusteltavaa.
Ateismista keskusteleminen on vähän sama asia kuin jos matematiikassa pohdittaisiin paljonko on nolla.