Viittaan Iltalehden uutiseen. Lisää matuja Suomeen niin saadaan Helsinkiläisten arkeen jännitystä.
https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000005904754.html
https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000005904754.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mariini kohta ladyjen kanssa huomauttaa ettei moinen koske Suomea , tännehän on saapunut Nergkin tuntemat siloposket ja suvakki kullat . Siis ei hätää kun katsoo maailmaa BMW ,n ikkunoiden läpi , öljyn hintakin romahti , kelpaa ajella vaan bensapuolella ! Suomi pelastaa maailman !! Ilmakin kohta niin maan perk,,puhdasta et sitäkin on vaikee hengittää !
Ruotsi on oiva esimerkki kehityksestä. V 2018 yhteensä 306 ampumista ja 162 vaarallista räjäytystä. Voitte hyvin kuvitella kun mammanpoikien joukkoon tulee sotaan ja väkivaltaan tottuneita nuoria sotilaskarkureita.
Nämä sotilaskarkurit ovat tottuneet anarkiaan ja kun eivät mitenkään integroidu yhteiskuntaan eli eivät aamulla pääse töihin niin ajautuvat alamaailman palveluksiin ja huumekauppaan.
Sveamammanpoikien suuhun kuseskellaan ajankulun ja viihteen vuoksi ilman että kukaan rasismisyytteen pelossa uskaltaisi puuhiin puuttua.
Älä panikoi, se on vain sitä rikkautta.
Otetaan yhteen sitte kun tilanne vaatii enemmän keinoja ruotsissa nukuttu Ruususen unta ongelmat pamahtaneet silmille poliisi kaikki hyvin ei mitään hätää
Kyllähän Suomessakin ollut yhteenottoja näissä nuollaan haavoja hiljalleen
Monta pommia Suomessa ollut? Ruottissa oli 257 viime vuonna.
Ruotsissa aongelma on ollut jo vuosi, viimeviikolla räjähti kerrostalossa ja poliisi kertoi, että ei pysty takamaan alueen turvallisuutta. Lähde: Aftonbladet.se
Stadi saa samanlaisen kohtalon kuin Ruotsi muutamien slummiutuneiden alueidensa kanssa . Hyvä että voivat maistella sitä mihin ovat myöntyneet .
Nyt Venäjä haluaa 50 Saudit 70 öljysota romahdutti alle 30 ja lamapelot nousivat. Kukaan ei tiedä, vähentääkö virus oikeasti öljyn käyttöä. Se tiedetään, että Ohisalo haluaa matua maahan, muuten ei lama syvene. Hankalin tilanne kohdemaan johdon kannalta syntyy, kun osa kansasta vastustaa ja osa kannattaa tulijavirtaa https://www.suomenuutiset.fi/kommentti-euta-vastaan-hyokataan-asemuotoistetuilla-vaestonsiirroilla-ja-sisaministeri-ohisalo-heiluttaa-jo-valmiiksi-valkoista-lippua/ Poliittinen johto ei voi tehdä mieliksi kummallekaan leirille ilman, että toinen loukkaantuu verisesti. Kiristys perustuu juuri tähän kyyniseen matematiikkaan.
Siinä mielessä hyvä tilanne että tiedetään ketkä ongelman on aiheuttaneet.
sehän on tiedetty jo kauan mutta hovioikeus vaan puolittaa tulijoiden tuomiot esim.vedoten että haittaa sosiaalista elämää..vankilat jo niin täynnä tulijoita ettei niille pysty enään edes antamaan kun ehdollista ,teki mitä teki.
Toivotaan että ongelma pysyy stadin sisäpuolella.
kyllä se koko suomen ongelma on..alkaa rahat loppua..kelan rahoista jo lähes puolet noille alkuasukkaille...loppuu veronmaksu kyky ja halu.
No tarkoittaako tämä nyt sitten sitä, että me ei tienatakaan tällä?
(maahanmuutolla)?
ainakin litapäivälehdet tienaavat lööpeillä