Minua kiinnostaa yksi venäläinen poliitikko joka ei toiminut Neuvostoliiton aikana vaan jonkun aikaa sen jälkeen aina 2000-luvun alkuaikoihin asti. Hän muistutti ulkonäöltään Viktor Tsernomyrdiniä, oli lyhyt ja vatsaakin oli eikä tainnut olla hiuksiakaan. Oli aina puettu tiptop pukuun ja prässit aina terävät. Hän kävi myös Suomessa joskus 1990-luvulla ja edisti (kaupankäyntiä) ja suhteita Venäjän kanssa. Minua kiinnostaisi hänen asemansa Venäjän hallinnossa mutta en muista millään hänen nimeään. Olen kiinnostunut missä määrin tuo poliitikko toimi Venäjän ja Suomen suhteiden luomisessa ym.
Venäläinen poliitikko?
Anonyymi
0
62
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1776764Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1153204Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1041895- 191689
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am641676Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.11569"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?381556Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m151363Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111320- 651265