Milloin lopullinen romahdus tapahtuu?

Anonyymi

Tämä voi olla vain muutaman vuoden päässä. Jos jo kerran nyt on niin paha pakolaisinvaasio euroopassa niin miten paha se on viiden vuoden päästä? Ellei sitten ihmisiä aleta ampumaan hengiltä. Ja jumala vain katsoo vierestä kuinka ihmisen käy. Kuka meitä voi auttaa? Toinen ihminen on toiselle vihollinen. Kuka meitä auttaa ellei jumala?

1

151

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, huonosti käy Euroopan jos se todetaan olevan Ilmestyksessä mainittu Babylonin portto. Silloin siitä tulee kaikkien saastaisten lintujen esim. korppikotkien asuttama alue sekä saastaisten henkien asuttama alue. Ehkä jopa avaruuden alieneiden asuttama alue.
      Huonosti käy Euroopan myös siinä tapauksessa jos sen todetaan olevan maapallon luonnon, merien ja ilmaston saastuttajien kärkipäätä sillä Ilmestys on sanonut luonnon turmelijat saatetaan tuhoonsa.

      Mutta ei Eurooppa ole koko maailma. Esim. Etelä-Amerikan Amazonasin viidakosta on sanottu eräässä Koraanin käännöksessä, että siitä tulee Luvattu Paratiisi. Ja onhan noita muitakin luontoa kunnioittavia kultuureja ja alueita maapallolla. Esim. Venäjällä lienee yhä vielä paljon koskematonta luontoa.

      Ole nyt viisas ja pakene Jehovan suojiin jos tilanne sinua ahdistaa. Ja jos sukulaisesi eivät sitä estele liikaa. Itse kävin Israelissa 1996 rukousmatkalla, 2002 olin vuoden Vapaakirkkossa ja 2003 vuoden Jehovan todistajissa. Sen jälkeen olen tutustunut Hare Krishna kirjoihin ja islamiin sekä Koraaniin. EN enää käy kokouksissa kun on joitakin esteitä, mutta olen melko varma Euroopan tuhosta eikä SE AHDISTA MINUA VÄHÄÄKÄÄN. Se johtunee siitä, että sain ajoissa oikeaa tietoa Jehovan todistajilta, Krishnoilta sekä islamilta.

      Mulla ei nimittäin ole mitään enää vastaan alieneita, korppikotkia ja saastaisia henkiä. Mulle kaikki on lähtöisin Jumalasta ja hän hallitsee kaikkea. Vaikka kymmenentuhatta viereltäsi sortuisi sinä vain naurat ja iloitset, JOS olet valinnut Jehovan tuntemisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      24
      1546
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1367
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1161
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      73
      1092
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      779
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      738
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      727
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      646
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      646
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe