Milloin lopullinen romahdus tapahtuu?

Anonyymi

Tämä voi olla vain muutaman vuoden päässä. Jos jo kerran nyt on niin paha pakolaisinvaasio euroopassa niin miten paha se on viiden vuoden päästä? Ellei sitten ihmisiä aleta ampumaan hengiltä. Ja jumala vain katsoo vierestä kuinka ihmisen käy. Kuka meitä voi auttaa? Toinen ihminen on toiselle vihollinen. Kuka meitä auttaa ellei jumala?

1

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin, huonosti käy Euroopan jos se todetaan olevan Ilmestyksessä mainittu Babylonin portto. Silloin siitä tulee kaikkien saastaisten lintujen esim. korppikotkien asuttama alue sekä saastaisten henkien asuttama alue. Ehkä jopa avaruuden alieneiden asuttama alue.
      Huonosti käy Euroopan myös siinä tapauksessa jos sen todetaan olevan maapallon luonnon, merien ja ilmaston saastuttajien kärkipäätä sillä Ilmestys on sanonut luonnon turmelijat saatetaan tuhoonsa.

      Mutta ei Eurooppa ole koko maailma. Esim. Etelä-Amerikan Amazonasin viidakosta on sanottu eräässä Koraanin käännöksessä, että siitä tulee Luvattu Paratiisi. Ja onhan noita muitakin luontoa kunnioittavia kultuureja ja alueita maapallolla. Esim. Venäjällä lienee yhä vielä paljon koskematonta luontoa.

      Ole nyt viisas ja pakene Jehovan suojiin jos tilanne sinua ahdistaa. Ja jos sukulaisesi eivät sitä estele liikaa. Itse kävin Israelissa 1996 rukousmatkalla, 2002 olin vuoden Vapaakirkkossa ja 2003 vuoden Jehovan todistajissa. Sen jälkeen olen tutustunut Hare Krishna kirjoihin ja islamiin sekä Koraaniin. EN enää käy kokouksissa kun on joitakin esteitä, mutta olen melko varma Euroopan tuhosta eikä SE AHDISTA MINUA VÄHÄÄKÄÄN. Se johtunee siitä, että sain ajoissa oikeaa tietoa Jehovan todistajilta, Krishnoilta sekä islamilta.

      Mulla ei nimittäin ole mitään enää vastaan alieneita, korppikotkia ja saastaisia henkiä. Mulle kaikki on lähtöisin Jumalasta ja hän hallitsee kaikkea. Vaikka kymmenentuhatta viereltäsi sortuisi sinä vain naurat ja iloitset, JOS olet valinnut Jehovan tuntemisen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6328
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      355
      5825
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2813
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2248
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1938
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1754
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1633
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1300
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1098
    Aihe