Kleptomaani lääkäri varkaissa Prismassa

Rahaa hänellä on mutta ei kiinnosta maksaa kaupassa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bbaf39be-7cf7-4762-a1d8-1c58adfc99d5
3102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Köyhä antaa vähästään, mutta rikas ei paljostaan.

Äänestä

Ilmeisesti on muitakin ongelmia, kuin tuo varastelu.
Voimia ja kaikkea hyvää hänelle !

Äänestä

Koska sairastaa kleptomaniaa, niin ilmeisesti varastelee vanhuksiltakin tunnetussa terveysalan firmassa. Pakottaa allekirjoittamaan omaisuudenluovutus-papereita. Tämähän on tietyissä hoiva-alan firmoissa aivan normaalia toimintaa eikä vaadi edes diagnosoitavissa olevaa tautia. Ellei sitten koko yhteiskunta ole todettavissa sairaaksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Rahaa hänellä on mutta ei kiinnosta maksaa kaupassa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bbaf39be-7cf7-4762-a1d8-1c58adfc99d5

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu