Urkintayhteiskunta "pelastaa" Maailman

Käyttöjärjestelmät, sovellutukset, puhelimet ja valvontakamerat kasvojen tunnistuksella rakentavat uutta antikristuksen maailmanvaltaa.
Se on on menoa nyt eli teknistä kehitystä yhteiskunnassa tähän suuntaan.
Käteisen rahan häviäminen lähitulevaisuudessa on yksi vallan merkki.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kameran voi peittää jos se häiritsee

Äänestä

Jatkossa voi aina kulkea hengityssuojain kasvoillaan ja vedota siihen että pelkää viruksia. Tai laittaa päälle kokovartalosuojauksen eli https://fi.wikipedia.org/wiki/Niqab

Äänestä

En tiedä mitä asiassa kauhistellaan, mutta itselleni on aivan sama jos joku seuraa mitä ostan ruokakaupsta ja ostanko tarjoushintaisia vai mitä.
Aivan sama on myös jos haluavat kohdentaa mainoksia sen mukaan mitä googlailen netistä. Ovatpahan mainokset sitten tuotteista jotka oikeasti minua myös kiinnostaa.
Deittipalveluissa näkyminen onkin sitten asia joka on kaksipiippuinen. Vanhat samalla luokalla olleet saattaisivat nauraa luuseriksi kun sinkkuna kuleksii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Käyttöjärjestelmät, sovellutukset, puhelimet ja valvontakamerat kasvojen tunnistuksella rakentavat uutta antikristuksen maailmanvaltaa.
Se on on menoa nyt eli teknistä kehitystä yhteiskunnassa tähän suuntaan.
Käteisen rahan häviäminen lähitulevaisuudessa on yksi vallan merkki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu