Tonttikauppa käy Kauhavalla

Uuden Mäki-Hannuksen asuntotonteista lähes puolet jo myyty.Näin Kauhava kehittyy,sanokoon härmäs päin mitä tahansa.Sinne sivuun ei kukaan tupaansa tee.
1682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei tarvii alennuksella myydä tonttia ja saa varmasti omakotitalon myytyä suurella voitolla.

Hurraa viisaat ihmiset Kauhavalla.

Äänestä
  • Aprillipäivä on vasta myöhemmin.Suurella voitolla omakotitalon myyminen on epätodenäköisempää kun lumimiehen näkeminen osuuskaupan kassajonossa.

    Äänestä

Tuollaiset kallioiset ja mäkiset tontit on rakentajan unelma.

Äänestä
  • Lapualla on paljon kalliotontteja ja lisää tulee yli 50 hehtaaria. Kauhavan puolella kaupunkia, eli ei ollenkaan kaukana.

    Kannattaa miettiä kummassa talon arvo säilyy.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lapualla on paljon kalliotontteja ja lisää tulee yli 50 hehtaaria. Kauhavan puolella kaupunkia, eli ei ollenkaan kaukana.

    Kannattaa miettiä kummassa talon arvo säilyy.

    Mutta ihmiset ei muuten halua siellä asua.
    Nytkin on tapahtunut kaikenlaista ikävää ,en tiedä mikä lapualaisia vaivaa.

    Äänestä

Ulkoilureitti lähtee ihan vierestä jota pitkin pääsee vaikka Lapualle asti.

Äänestä
  • Ja sinne mainos oululaisittain " tässä on huippu pim...i" ja veireen mies "tässä on mun huippu tap..i".

    Äänestä

  • Miksi rakentaa Kauhavalle ulkoilureitin viereen jos haluaa Lapualle,rakentaa sinne.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi rakentaa Kauhavalle ulkoilureitin viereen jos haluaa Lapualle,rakentaa sinne.

    0/5

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    0/5

    Koska Kauhava on paras paikka maailmassa pl.härmät.

    Äänestä

  • Edelleen yhtä masentavaa kuin tuolloin aikana ennen nuijasotia

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Edelleen yhtä masentavaa kuin tuolloin aikana ennen nuijasotia

    Masentavampaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Masentavampaa

    Muttei niin masentavaa,ku härmäs.

    Äänestä

Kyllä tontti kauppa pitääkin käydä, mm. uudelle koululle pitää löytyä maksajia. Härmäläiset näyttää muuttavan muualle.

Äänestä
  • Ne lähtevät joille se on mahdollista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uuden Mäki-Hannuksen asuntotonteista lähes puolet jo myyty.Näin Kauhava kehittyy,sanokoon härmäs päin mitä tahansa.Sinne sivuun ei kukaan tupaansa tee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu