Tasaarvoa vaativat luoon ostaan alempiarvoiset

Anonyymi

Muilla ei ole tarvetta sellaiseen asiaa

Naiset ovat parantumattomasti epätasaarvoisia!!

Siis alempiarvoisempia.

3

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luonnostaan aikuinen ja vauva eivät mitenkään voi olla tasa-arvoisia. Kehittynyt yhteiskunta ja ihminen voi parantaa tasa-arvoa. Vaatimuksena aina että on valmis luopumaan omastaan: vanhempi elämästään kasvattaakseen lapsensa elämään.

      Aikuiset, jotka haluavat pysyä kehityksellisesti vammaisina eivät ole valmiit luopumaan mistään, jonka kuvittelevat kuuluvan itselleen. Heitä ei voi auttaa kukaan, mutta muiden tuskaa voi helpottaa kannattamalla tasa-arvoa omassa arjessa ja valinnoissa.

    • Anonyymi

      Väärin. Kaikki naiset ovat korkeampiarvoisia kuin naiseton aikuinen mies, joka on ihmiskunnan alinta kastia.

      • Anonyymi

        Femakoilla on vääristynyt maailmankuva, mutta niiden merkityksettömyys paljastuu viimeistään kun saadaan synnytyskoneet, naisia ei tarvita enää mihinkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4842
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3870
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1344
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1333
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1259
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe