Marin haluaa vanhusten menehtyvän

siksi pilkkaa ja vähätelee koronan torjumista.

Salskit muslimisoturit selviävät hyvin, vanhukset ja valkolapset eivät. Kansanvaihto etenee.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Marinilla oli ihan hyvä pointti.

Koulut ja päiväkodit kiinni > Lapset on vanhempien hoidossa > tuhannet sairaanhoitajat eivät hoida sairaita, vaan lapisaan kotona. Tätäkö halutaan?

Äänestä
  • Sairaanhoitajat saavat viruksen töissä, työmatkalla tai kaupassa ja sairastuttavat sekä sairaat että lapset.

    Tätä halutaan.

    Äänestä

Älä nyt höpsi. Mee nukkumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

siksi pilkkaa ja vähätelee koronan torjumista.

Salskit muslimisoturit selviävät hyvin, vanhukset ja valkolapset eivät. Kansanvaihto etenee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu