Pohjois_Koreassa ei ole koronaa.

Ainoa maa maailmassa jossa tapauksia on 0 kpl tehokkaan hoidon takia. Pätkä aamun tilastosta.

klo 5,03 1 tapaus, klo 5,04 0 tapausta
klo 5,07 1, klo 5,08 0
klo 5,11 1, klo 5,12 0
klo 5,15 1, klo 5,16 0

jne, juuri nyt tapauksia 0
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Siellä eivät kermaperseet palaile Italiasta viruksen kanssa laskettelu- ja kaupunkilomiltaan.

Äänestä
  • Siellä ruokakaan ei saastuta paljon kun hedelmätkin ovat kauppojen ikkunoissa vain maalattuja kuvia.

    Äänestä

Pohjois- Koreassa kansa pysyttelee kiltisti omassa maassaan ja säästyvät ehkä monelta pahalta. Tämä korona tulee muuttamaan maailmaa monella tapaa.

Äänestä

On olemassa Hölmölä nimisiä maita ja tolkun maita.

Äänestä
  • Pohjois-Korea on Persun märkä uni.

    Äänestä

Pohjois-Korean tiedotus on yhtä hyvä ku Suomen.

Äänestä

Joko Monte Negrossa on tavattu koronaa? Vielä eilen se mainosti olevansa ainoa maa ilman koronatapauksia.

Pohjois-Korean ilmoitukseen kannattanee suhtautua vähintäänkin skeptisesti. P-K on tiiviissä yhteistyössä yhteen suuntaan, Kiinaan. Jos P-K:n johto on onnistunut pysäyttämään koronaviruksen Kiinan rajalle, on se suurempi ihme kuin Kim Il Sugin ensimmäisessä golf-pelissään tekemät 8 hole in one lyöntiä.

Äänestä

Jatkuva aliravitsemus ja loiset estävät hyvin koronan leviämistä. Jos joku sen saa, niin hän kuolee todennäköisesti saman tien, koska yleiskunto ja vastustuskyky on niin heikko että potilas ei kauaa heilu tautia muihin tartuttamassa. Ja kun ihmisiä kuolee lääkkeiden puutteessa kaiken aikaa muutenkin keuhkokuumeisiin, umpisuolentulehduksiin jne, niin kuka huomaa muutamaa koronaan kuukahtanutta?

Pohjois-Koreassa väestö ei myöskään liiku ilman lupaa edes kylästä toiseen, joten leviäminenkin on todella vaikeaa. Pohjois-Korea on kuin Persun märkä uni.

Äänestä

Pohjois-Korea on korona-vapaata aluetta. Niskalaukaukset ennaltaehkäisevät epidemioita.

Äänestä

Täällä olisi päästy samaan, jos olisi oltu viisaita.

Äänestä

Ihmiset ne kuljettaa ja jos ei kulje niin ei tule tautikaan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ainoa maa maailmassa jossa tapauksia on 0 kpl tehokkaan hoidon takia. Pätkä aamun tilastosta.

klo 5,03 1 tapaus, klo 5,04 0 tapausta
klo 5,07 1, klo 5,08 0
klo 5,11 1, klo 5,12 0
klo 5,15 1, klo 5,16 0

jne, juuri nyt tapauksia 0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu