Luulisi siellä olevan lootan pohjalla entistäkin rahaa. Ampumahiihdonhan piti tuoda paikkakunnalle rahaa. Ensin täytyisi selvittää paljonko on todellinen tarve.
Menneisyys on osoittanut että ampumahiihtäjien johtoporras ja Karjalainenkin käyttävät joskus vaihtoehtoisia faktoja.
Mutta nyt jos koskaan ampumahiihtokiihkoilijat voivat osoittaa todellisen karvansa. Kerätköön keskuudestaan puuttuvan summan. Tähän asti he ovat vaatineet lähinnä toisten maksavan heidän harrasteensa.
Mistä rahat KontU:lle?
2
111
Vastaukset
- Anonyymi
Käykää nyt ensin muut vaihtoehdot kuin Kontiolahden kunnan kukkarolla käynti.
Veikkaus, kansainvälinen AH-liitto, valtio Joensuun hotellit , Joensuun kaupunki siis ne jotka näitä isoja tarvitseekin.
Valitettavasti Kontiolahden kunnan puoleen vain kääntyvät ja AH uskovaiset kunta päättäjät päättää että kunta ja veronmaksajat maksaa viulut. - Anonyymi
Jos toiminta KontUn ja kunnan päättäjien/virkamiesten kesken olisi ollut avointa tukisin urheilumiehenä mielelläni, mutta 20 v. "suhmurointi", AH-stadionin ympärillä, piilotuet, rahavirrat, viranhaltijapäätöksillä, "turistilomat,, ym ym. Ei heru sympatiaa, eikä euroja, varsinkin kun "suhmurointi" pitänee huolen että kunta lopulta maksaa. Kyllä "Neuvokset" pitää huolta AH-uskovaisista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....23010192Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen604714Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1524191Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1454114- 2183944
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik533239Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL402459Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana
Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä12265Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!211788Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista
kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi121776